WARSZAWA: 14:05 | LONDYN 12:05 | NEW YORK 07:05 | TOKIO 21:05

Armatorzy, którzy postawili na LNG, oszczędzają w Tallinnie

Dodano: 27 gru 2017, 22:27

Port w stolicy Estonii wprowadza pakiet upustów dla armatorów, których statki zasilane są paliwem LNG. Rabaty zaczną obowiązywać począwszy od 2018 r.
LNG, czyli gaz w postaci ciekłej, jest nie tylko tańszy i bardziej ekologiczny od tradycyjnego paliwa, ale coraz częściej pozwala na sięganie po dodatkowe profity firmom, które z niego korzystają. Władze Port of Tallinn ogłosiły właśnie, że zamierzają promować te przedsiębiorstwa, w których flocie znajdują się statki zasilane LNG jako paliwem głównym.
Zgodnie z założeniami, statki napędzane gazem LNG będą korzystały z wynoszącego 4 procent upustu w opłatach portowych. Rabatem będzie objęta opłata tonażowa. Poprzez takie działanie port zamierza dołączyć do grona podmiotów, które realizują działania mające zachęcać partnerów do przechodzenia na przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązania.
„Podobnie jak inne porty znajdujące się w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, port w Tallinnie ustanowił kurs w stronę zróżnicowanych opłat portowych, uzależnionych od kwestii środowiskowych. Celem tego działania jest redukcja zanieczyszczenia, zarówno powietrza oraz morza, będącego efektem gospodarowania odpadami oraz emisji gazów ze statków” – powiedziała Ellen Kaasik z Port of Tallinn.
Nie są to pierwsze tego typu działania realizowane przez władze estońskiego portu, ukierunkowane na poprawę jakości środowiska. W przeszłości port wdrożył np. system rabatów dla firm, które zainwestowały w scrubbery na swoich statkach.
Port of Tallinn jest kolejnym miejscem, gdzie można liczyć na podobne upusty. Wcześniej na takie rozwiązania premiujące ekologicznych, decydowały się m.in. porty w Antwerpii czy w Göteborgu.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin