WARSZAWA: 14:26 | LONDYN 12:26 | NEW YORK 07:26 | TOKIO 21:26

Bądź jak szczeciński marynarz – noś maseczkę!

Dodano: 24 kw. 2020, 12:53

Maseczki noszone przez wszystkich pomagają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Nikt się nie wyłamuje z tego obowiązku, nawet słynny marynarz stojący przy Placu Grunwaldzkim w Szczecinie. W piątek 24 kwietnia, również na jego twarzy pojawiła się maseczka.
Połączone moce grupy „Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli” oraz Teatru Polskiego w Szczecinie zadbały o to, by jeden z symboli Szczecina – pomnik marynarza przy Placu Grunwaldzkim – przetrwał pandemię i przypominał mieszkańcom o naszych nowych obowiązkach. Potrzeba ta zrodziła się niezależnie w obu instytucjach i połączyła je w trosce o zdrowie i uśmiech mieszkańców Szczecina.
Obie instytucje, które przeprowadziły akcję są na co dzień zaangażowane w pomoc w walce z koronawirusem szyjąc maseczki i przekazując efekt swojej pracy nieodpłatnie.

„Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli” to inicjatywa społeczna założona przez Elżbietę Andrzejkowicz. Akcja jest oparta na wolontariacie przy pomocy którego szczecinianie uszyli oraz rozdali około 120 000 maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. Akcja społeczna, która przerosła wszelkie oczekiwania nie tylko motywuje szczecinian do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa, ale także integruje i jednoczy serca. Sztab mieści się na Pogodnie, przy ulicy Lindego 2a. Można tam przynosić bawełnę, gumę oraz maszyny do szycia. Zamówienia na maseczki można również składać na facebookowej grupie o tej samej nazwie. Osoba do kontaktu: Elżbieta Andrzejewicz tel. 608-370-805.

Teatr Polski w Szczecinie na potrzeby akcji uruchomił swoją Pracownię Krawiecką pod kierownictwem pani Jolanty Mieczkowskiej, gdzie panie codziennie produkują maseczki i inne artykuły potrzebne służbie zdrowia i pomocy społecznej. Teatr Polski w Szczecinie nie może aktualnie wystawiać spektakli, postanowił więc dostosowywać się do sytuacji i nieść pomoc w sposób adekwatny do potrzeb i możliwości. Osoba do kontaktu: Aleksandra Kopińska-Szykuć (zastępca Dyrektora Teatru Polskiego w Szczecinie) tel. 790-410-130.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin