WARSZAWA: 03:08 | LONDYN 01:08 | NEW YORK 20:08 | TOKIO 10:08

Baleària z dużą unijną dotacją. Firma przebuduje pięć swoich promów

Dodano: 15 paź 2018, 13:57

Firma Baleària otrzymała unijną dotację. Pozyskane środki pokryją część kosztów modernizacji pięciu promów. Dzięki tym przebudowom należąca do hiszpańskiego armatora flota staje się jeszcze bardziej przyjazna środowisku.
Popularny przewoźnik od lat realizuje przedsięwzięcia, które mają sprawić, że prowadzona przez niego działalność operacyjna będzie wywierać mniejszy wpływ na środowisko naturalne. W ramach swoich inwestycji Baleària przebuduje także niektóre ze swoich promów, a niektóre dostosowuje do zasilania paliwem LNG. Jeden z projektów, w ramach którego taką prośrodowiskową modernizację przeszło lub przejdzie w sumie pięć promów, otrzymał właśnie unijne dofinansowanie.
Armator starał się o najwyższą możliwą kwotę dotacji dla projektu, czyli 15 milionów euro. Ze środków unijnych w ramach programu Łącząc Europę (CEF – skrót od: Connecting Europe Facility) ostatecznie udało mu się pozyskać dofinansowane w wysokości do 11,8 milionów euro, co stanowi 20 procent całej inwestycji.
„Nasz cel to stać się w nieodległej perspektywie armatorem dysponującym najbardziej zrównoważoną oraz energooszczędną flotą w całym sektorze” – powiedział Adolfo Utor, szef firmy Baleària.
Dofinansowanie dotyczy przebudowy promów: Napoles, Abel Matutes, Sicilia, Bahama Mama oraz Martín i Soler. Prace przy pierwszym z nich rozpoczną się już w przyszłym miesiąca. Na promie Abel Matutes napęd LNG został zainstalowany już w ubiegłym roku. Cała inwestycja ma się zakończyć do 2021 r.
Dzięki modernizacji wymienionych statków emisja dwutlenku węgla z tytułu działalności operatora zmniejszy się – w skali roku – o 45 tysięcy ton , a tlenków azotu (NOx) – o 4,4 tysiąca ton. Przebudowane promy nie będą też emitować cząsteczek stałych oraz związków siarki.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin