WARSZAWA: 10:11 | LONDYN 08:11 | NEW YORK 03:11 | TOKIO 17:11

Baltexpo 2015

Dodano: 28 kw. 2015, 15:38

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Najbliższa edycja XVIII z kolei odbędzie się w dniach 7-9 września 2015.
Każde BALTEXPO organizowane jest z dużym poparciem i pod patronatem odpowiedzialnych za ten sektor gospodarki organów administracji rządowej, samorządów i organizacji branżowych. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem jako wydarzenie, na którym prezentowany jest dorobek i oferta przedsiębiorstw, klastrów oraz instytutów naukowo-badawczych z obszarów przemysłu stoczniowego; offshore; infrastruktury portów i przemysłu morskiego; transportu i logistyki morskiej; żeglugi; bezpieczeństwa wybrzeża, portów i żeglugi oraz ochrony środowiska.
Tematyka targów BALTEXPO 2015 obejmuje osiem głównych obszarów gospodarki morskiej. Są to: przemysł okrętowy, offshore, infrastruktura portów i przemysłu morskiego, transport i logistyka morska, żegluga, bezpieczeństwo i ochrona portów i żeglugi, ochrona środowiska oraz media, prawo i polityka. W związku z tym na terenie targów wyodrębnione zostaną trzy sektory tematyczne, obejmujące wszystkie te obszary oraz prezentujące dorobek, osiągnięcia i potencjał kooperacyjny wystawców.
Przemysł okrętowy i offshore
Porty, transport i logistyka
Bezpieczeństwo wybrzeża, portów i żeglugi
BALTEXPO 2015 towarzyszyć będzie rozbudowany program konferencji i seminariów. Podczas BALTEXPO 2015 oprócz sesji dedykowanych poszczególnym sektorom tematycznym, organizatorzy zaplanowali również wiele wydarzeń specjalnych. W pierwszym dniu przewidują m.in. debatę pt. „Przyszłość gospodarki morskiej” z udziałem zaproszonych gości, konferencję „Transport morski i rozwój portów morskich” oraz „Silk Road Maritime Route”. Będzie to polsko-chińskie seminarium poświęcone  tematyce szeroko pojętej logistyki morskiej, w tym w szczególności tzw. Jedwabnego Szlaku, łączącego Polskę z rynkami dalekowschodnimi. Warto przypomnieć, że na tej trasie operują największe na świecie kontenerowce firmy MAERSK, zawijające do terminalu DCT w Gdańsku. Seminarium zostanie zorganizowane przy współudziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).
Natomiast w drugim dniu targów przewidziano II Forum Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk, dwie konferencje: „Nowoczesny przemysł stoczniowy i offshore” i „Polsko-Duńskie Forum Gospodarki Morskiej”, a także dwa seminaria: „Invest In Pomerania – Formy wsparcia dla przemysłu morskiego” oraz Norwegian-Polish Advanced Offshore Ship Design Networking Event”.
Baltexpo 2013
Mat.prasowe organizatora