WARSZAWA: 11:52 | LONDYN 09:52 | NEW YORK 04:52 | TOKIO 18:52

BALTEXPO po raz dwudziesty pierwszy. Targi i konferencje sektora morskiego w Gdańsku

Dodano: 24 sie 2021, 13:25

6 września, jak co dwa lata, dźwięki dzwonu okrętowego, ogłoszą otwarcie XXI Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO w Gdańsku. 
BALTEXPO to najważniejszy projekt gospodarczy, poświęcony gospodarce morskiej i przemysłowi stoczniowemu w Europie Środkowo – Wschodniej .
Tegoroczne BALTEXPO ma charakter szczególny: to pierwsze wydarzenie gospodarcze w Europie, organizowane po okresie pandemii. Stąd szczególne zainteresowanie biznesu, administracji, ekspertów pierwszą możliwością osobistych spotkań i rozmów.

BALTEXPO 2021 jest tez dowodem żywotności, rozmachu inwestycyjnego, poszukiwania nowych form działalności i źródeł finansowania polskich przemysłów morskich. Najważniejsze grupy wystawców na tegorocznych targach to stocznie i producenci wyposażenia okrętowego, porty i terminale, producenci sprzętu do rozładunku i przeładunku, transport intermodalny, energetyka wiatrowa. Mimo krótkiego czasu na zgłaszanie udziału od momentu zawieszenia ograniczeń, BALTEXPO 2021 zgromadzi aż 116 wystawców z 8 krajów. BALTEXPO to w tym roku także ponad 60 godzin konferencji i debat publicznych.  Tematyka tych dziesięciu konferencji oddaje złożoność i kompleksowość problematyki, związanej z sektorem morskim. 
Uczestnicy BALTEXPO dyskutować będą podczas Debaty Otwarcia o inicjatywie Trójmorza rozumianej jako nowy impuls rozwoju regionu portów Europy Środkowo-Wschodniej. Współorganizatorem tej Debaty jest rządowy Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW), zaś patronem medialnym portal Trójmorze.

Elektryzującemu stocznie i dostawców wyposażenia Programowi „Miecznik” poświęcona jest konferencja, której partnerem jest PGZ Stocznia Wojenna. W sektorze targów i w konferencji, poświęconej temu największemu w historii kontraktowi polskiego przemysłu obronnego zapowiedzieli udział czołowi przedstawiciele sił zbrojnych i przemysłu zbrojeniowego z kraju i zagranicy.
Budzącą wiele nadziei i kontrowersji chińska inicjatywa Morskiego Jedwabnego Szlaku i szans Polski na styku Azji i Europy będzie przedmiotem obrad kolejnej konferencji w międzynarodowej  obsadzie.
Projektowi morskiej energetyki wiatrowej, na który w najbliższych latach przeznaczone będą poważne środki z Krajowego Programu Odbudowy, udziałowi portów i firm – kooperantów poświęcona jest kolejna dwusesyjna konferencja.  Idzie o zwiększenie  udziału polskich firm w dostawach komponentów i materiałów na rzecz morskiej energetyki wiatrowej.
Należy się spodziewać, ze uczestnicy Morskiego Forum Inwestycji Infrastrukturalnych omówią strategie rozwoju portów morskich,  portowych i około portowych inwestycji infrastrukturalnych i upomną się o inwestycje intermodalne i ułatwiające dostęp do polskich portów.
Przedmiotem oddzielnych konferencji będą także m. in. Inwestycje kolejowe w kontekście transportu intermodalnego, dekarbonizacja żeglugi, zeroemisyjne statki i technologie.
Tradycyjnie podczas BALTEXPO zbierze się Związek Pracodawców Forum Okrętowe.
Patronat nad BALTEXPO 2021 objęli m. in. ministrowie: Infrastruktury, Spraw Zagranicznych, Rozwoju i Technologii, Klimatu i Środowiska, Aktywów Państwowych, marszałkowie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, Wojewoda pomorski, Prezydenci Gdańska, Gdyni i Szczecina .
Partnerem strategicznym BALTEXPO jest Remontowa Holding S.A.
Partnerami BALTEXPO są: Bank Gospodarstwa Krajowego i Invest in Pomerania.
Organizatorem BALTEXPO jest jak zawsze Zarząd Targów Warszawskich.
Targi BALTEXPO 2021 odbywają się w gdańskiej Hali AMBEREXPO i potrwają od 6 do 8 września.

   

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin