WARSZAWA: 15:30 | LONDYN 13:30 | NEW YORK 08:30 | TOKIO 22:30

Bardzo dobre wyniki przeładunkowe Portu Gdynia

Dodano: 20 cze 2017, 21:17

Pierwsze pięć miesięcy 2017 roku w Porcie Gdynia to czas bardzo dobrych wyników przeładunkowych. Dynamika wzrostu przeładunków od stycznia do maja br. spowodowała, iż Port Gdynia wysunął się w tej kategorii na lidera spośród wszystkich polskich portów.
Na szczególną uwagę zasługuje niemal 218 procentowa dynamika wzrostu – porównując do pięciu pierwszych miesięcy 2016 roku – przeładunków ropy i ropopochodnych. Więcej – w porównaniu do pięciu miesięcy 2016 roku – przeładowano także zboża, drewna i drobnicy oraz węgla i koksu.
– Nasze bardzo dobre wyniki przeładunkowe potwierdzają , że Port Gdynia to dobra marka, znana z wysokiej jakości i wydajności przeładunkowej – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Tym samym rok 2017 zapowiada się jako kolejny rok rekordowych przeładunków. Warto tez podkreślić , że dobra obsługa ładunków i statków zawijających do gdyńskich terminali to efekt skutecznego działania menedżerów oraz wysokich kwalifikacji doświadczonej załogi.

Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.