WARSZAWA: 06:12 | LONDYN 04:12 | NEW YORK 23:12 | TOKIO 13:12

Baza Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie będzie zmodernizowana

Dodano: 19 Sie 2019, 21:57

W obecności ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca oraz zachodniopomorskich parlamentarzystów podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych: Modernizacja obiektów Bazy Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Jest to ostatnia umowa, zawierana w ramach inwestycji pn. „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m”.
-To ostatni element związany z torem żeglugowym. Dzięki jego modernizacji porty Szczecin i Świnoujście zwiększą przeładunki–powiedział podczas uroczystości podpisania umowy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.
Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD ze Szczecina. Koszt prac oszacowano na 52,5 mln zł.
-W ramach inwestycji powstanie siedem budynków, zarówno biurowych, administracyjnych, jak i magazynowo-sprzętowych. Będzie to obiekt na miarę XXI wieku-powiedział dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz.

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-01

1 EUR - 4,5231 1 USD - 3,7572
1 CHF - 4,1211 1 GBP - 5,2396

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin