WARSZAWA: 23:17 | LONDYN 21:17 | NEW YORK 16:17 | TOKIO 06:17

Będzie bezpieczniej nad wodą 150 tys. zł dla WOPR

Dodano: 16 mar 2015, 13:04

150 tys. zł wsparcia z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego otrzyma Wojewódzkie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę o dofinansowaniu działań WOPR podpisali w poniedziałek 16 marca 2015 roku w Szczecinie marszałek Olgierd Geblewicz i prezes Tomasz Zalewski.
Wsparcie udzielone zostanie w ramach projektu „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych Województwa Zachodniopomorskiego 2015”. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się lub uprawiających sport lub rekreację na obszarach wodnych regionu.
WOPR przeznaczy wsparcie m.in. na zakup nowego samochodu typu kombi. Do tej pory ratownicy korzystali z wysłużonego już Renault Trafic. Nowe auto posłuży do realizacji działań profilaktycznych i ratowniczych. Starszy pojazd wykorzystywany będzie wyłącznie do realizacji dużych szkoleń, na krótszych trasach.
W ramach dotacji zakupiona zostanie także przyczepa do transportu łodzi oraz środki medyczne dla ratowników. Fundusze pozwolą też na konserwację i naprawę sprzętu ratowniczego oraz jego ubezpieczenie. Dzięki środkom powstanie także analiza zagrożeń bezpieczeństwa na wyznaczonych obszarach, zakończona wydaniem raportu podsumowującego poziom bezpieczeństwa w województwie.
Wraz z nowym dofinansowaniem wsparcie dla WOPR z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego przekroczyło już licząc od roku 2007 sumę miliona złotych.
img_1634