WARSZAWA: 14:08 | LONDYN 12:08 | NEW YORK 07:08 | TOKIO 21:08

Będzie studium wykonalności dla Odrzańskiej Drogi Wodnej

Dodano: 04 maj 2017, 8:22

Prawdopodobnie do końca maja zostanie ogłoszony konkurs na wykonanie studium wykonalności dla Odrzańskiej Drogi Wodnej, powiedział podczas spotkania EFIP w Szczecinie wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna.
– Spodziewam się, że w maju ogłosimy konkurs na wykonanie studium wykonalności dla Odrzańskiej Drogi Wodnej. Ten dokument, którego wykonanie może potrwać od półtora do dwóch lat, odpowie nam na wiele pytań i zobrazuje sytuację na Odrzańskiej Drodze Wodnej, co w następnym etapie pozwoli na przystąpienie do rewitalizacji tego niezwykle istotnego, nie tylko dla Polski, ale także dla Europy szlaku wodnego – powiedział wiceminister Materna.
Wiceminister wskazał również, że poprawa żeglowności na polskich rzekach spowoduje większe zainteresowanie inwestorów, którzy będą chcieli prowadzić działalność zarówno w portach morskich, które dzięki rozwojowi żeglugi śródlądowej uzyskają lepsze połączenia z zapleczem, jak i w portach śródlądowych i miejscowościach położonych wzdłuż śródlądowych szlaków wodnych.
Jerzy Materna zwrócił uwagę na fakt, że regulacja polskich rzek, budowa stopni wodnych i zbiorników retencyjnych przyczyni się do lepszego zabezpieczenia przeciwpowodziowego obszarów położonych wzdłuż szlaków wodnych.
– Przywracając żeglowność rzek chcemy nie tylko doprowadzić do zwiększenia transportu śródlądowego, ale także pobudzić gospodarkę w miastach i regionach nadrzecznych oraz, co jest również bardzo ważne- zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe- powiedział wiceminister Materna.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin