WARSZAWA: 13:08 | LONDYN 11:08 | NEW YORK 06:08 | TOKIO 20:08

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Dodano: 21 gru 2016, 8:07

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przejął Betlejemskie Światło Pokoju od grupy harcerzy z 6. Podhalańskiej Drużyny Harcerskiej „Dzikie Buki” z Bukowiny Tatrzańskiej. Drużyna przybyła do resortu z hm. Pawłem Chmielewskim ze Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerze symboliczne światło przejęli od słowackich skautów.
Minister podziękował harcerzom, złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, podpisał też pamiątkową bombkę.
Historia Światła
Akcję po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Linz, w Austrii. Była częścią bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli austriaccy skauci. Od tamtej pory każdego roku skauci z Austrii odbierają z Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Stamtąd Płomień jest transportowany do Wiednia, gdzie podczas uroczystości zostaje przekazany mieszkańcom miasta oraz przedstawicielom wielu krajów europejskich.
Od 25 lat Betlejemskie Światło Pokoju polscy harcerze odbierają od słowackich skautów i przekazują dalej: do Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Danii oraz Niemiec.
swiatlo_betlejemskie1
swiatlo_betlejemskie2
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin