WARSZAWA: 12:13 | LONDYN 10:13 | NEW YORK 05:13 | TOKIO 19:13

Bezemisyjny samochodowiec we flocie Höegh Autoliners w 2023 roku?

Dodano: 27 kw. 2021, 10:04

Norweska armator Höegh Autoliners intensyfikuje swoją działalność zmierzająca do dekarbonizacji żeglugi. Zdaniem przedstawicieli firmy już za 2 lata, w roku 2023 do eksploatacji wejdzie bezemisyjny samochodowiec klasy Aurora i będzie to najbardziej przyjazny dla środowiska samochodowiec, jaki kiedykolwiek zbudowano.
Statek powstanie w chińskiej stoczni Xiamen Shipbuilding Industry, wyposażony będzie w wielopaliwowy silnik MAN B&W, który może być zasilany różnymi biopaliwami i paliwami konwencjonalnymi, w tym także LNG. Po niewielkich modyfikacjach może przejść na paliwa bezemisyjne, w tym – amoniak.
-Dzięki silnikowi wielopaliwowemu możliwości zasilania także amoniakiem Höegh Autoliners przenosi dekarbonizacje żeglugi na nowy poziom – powiedział Hans Eivind Siewers, dyrektor segmentu statków pasażerskich i ro-ro w DNV.
-Mając na uwadze przyszłość ładunków i paliw o zerowej emisji dwutlenku węgla, statki Aurora zostały zaprojektowane z myślą o bardziej ekologicznej przyszłości. Bedzie to najbardziej przyjazny dla środowiska samochodowiec, jaki kiedykolwiek zbudowano. Aurora Class to duży krok na naszej drodze do zerowej emisji w przyszłości – powiedział Andreas Enger, dyrektor generalny Höegh Autoliners.

Fot. Höegh Autoliners

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin