WARSZAWA: 12:23 | LONDYN 10:23 | NEW YORK 05:23 | TOKIO 19:23

BPO wzywa państwa członkowskie UE do współpracy z sektorem transportu i do kontynuowania wymiany handlowej

Dodano: 24 mar 2020, 11:21

Organizacja Portów Bałtyckich (BPO) wezwała Komisję Europejską i państwa członkowskie UE do współpracy z sektorem transportu. Stwierdzono, że operatorzy portowi muszą mieć niezakłócony dostęp do materiałów ochronnych niezbędnych do wykonywania swoich obowiązków, pozostając jednocześnie bezpiecznymi i nie narażając innych na niebezpieczeństwo.
Prezes BPO, powiedział: Pandemia COVID-19 uderza w globalną gospodarkę. Jednak po pandemii znów będą lepsze czasy. Dlatego decydenci powinni podjąć wszelkie działania niezbędne do wspierania handlu i transportu, w tym portów bałtyckich, aby pomóc im jak najszybciej dojść do siebie.
Porty są sercem branży logistycznej, przez którą towary przemieszczają się między kontynentami i krajami. W związku z tym konieczne jest, aby nadal działały pomimo globalnych kryzysów, takich jak pandemia COVID-19. Operatorzy portów bałtyckich doskonale zdają sobie sprawę z ich kluczowej roli, podejmując wyzwanie i utrzymując przepływ towarów w tych trudnych okolicznościach.
Wprowadzane są specjalne środki, nie tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, ale także w celu wspierania innych członków społeczności morskiej. Praca zespołowa i chęć współpracy zawsze były mocną stroną bałtyckiego przemysłu morskiego i będą kluczem do przetrwania tego kryzysu.
Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że trudności wynikające z utrudnień w przepływie towarów dotykają całe społeczeństwa. Podczas gdy pandemia odbija się na globalnej gospodarce, świat wciąż się kręci. W związku z tym utrzymanie stałej i terminowej dostawy żywności, różnego sprzętu, paliwa, a zwłaszcza zaopatrzenia medycznego, staje się jeszcze bardziej istotne.
Różne kraje wprowadziły ograniczenia zaakceptowane przez społeczeństwa i firmy. Obejmują one zamykanie granic, z wyjątkiem przemieszczania ładunku. Sprawą najwyższej wagi jest umożliwienie statkom i ciężarówkom płynnego podróżowania zgodnie wymogami bezpieczeństwa wynikającymi z obecnej trudnej sytuacji.
BPO będzie nadal monitorować wpływ wybuchu koronawirusa na sektor transportu i obserwować środki wdrażane przez operatorów portów.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin