WARSZAWA: 17:16 | LONDYN 15:16 | NEW YORK 10:16 | TOKIO 00:16

Budowa czterech nowych jednostek ro-ro dla DFDS wystartowała

Dodano: 06 wrz 2017, 21:33

W Chinach oficjalnie rozpoczęła się budowa nowych jednostek ro-ro dla firmy DFDS. Pierwsze z nich mają wejść do eksploatacji w 2019 r.
W poniedziałek w stoczni Jinling miało miejsce uroczyste cięcie blach pod budowę pierwszej z czterech nowych jednostek ro-ro, które będą służyć przewoźnikowi do wykonywania połączeń na Morzu Północnym. W ten sposób, w atmosferze święta, zainaugurowano start budowy nowych statków. Chińskie zakłady Jinling będą odpowiedzialne za zbudowanie czterech siostrzanych jednostek.
W uroczystości wziął udział reprezentujący firmę DFDS Jens Baltsersen, który wygłosił przemówienie, po którym nacisnął przycisk uruchamiający maszynę do cięcia blach.
Pierwsze dwa statki ro-ro DFDS zamówiło rok temu. W podpisanym wówczas kontrakcie znalazła się opcja uprawniająca armatora do rozszerzenia zamówienia o dwie kolejne jednostki. DFDS zdecydowało się skorzystać z tej opcji. Na mocy decyzji podjętej przez przewoźnika w połowie tego roku zamówienie zostało rozszerzone do czterech statków.
Każdy z nowoczesnych promów, które budowane są w Chinach, będzie miał 235 metrów długości. Statki będą dysponowały linią ładunkową o długości 6700 metrów każda. To pozwoli każdej z nich pomieścić na pokładzie do 450 naczep. Jak już wcześniej informował operator, każdy z nowych statków będzie jednocześnie największą jednostką ro-ro, jaka kiedykolwiek znajdowała się w jego flocie.
Pierwsza z nowych jednostek ma się pojawić we flocie armatora z początkiem 2019 r. Kolejne będą dostarczane sukcesywnie do 2020 r.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin