WARSZAWA: 13:25 | LONDYN 11:25 | NEW YORK 06:25 | TOKIO 20:25

„Carnival Celebration” nowy wycieczkowiec we flocie Carnival Cruise Line

Dodano: 02 lis 2022, 18:47

2 listopada stocznia Meyer Turku dostarczyła firmie Carnival Cruise Line oceaniczny wycieczkowiec „Carnival Celebration”. To szczególna jednostka, nie tylko ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne, ale także dlatego, że jej przekazanie armatorowi zbiegło się z z jubileuszem 50-lecia istnienia firmy Carnival Cruise Line.

-Czuję wielką dumę, że mogę zobaczyć, jak mojemu zespołowi w stoczni Meyer Turku po raz kolejny udało się zrealizować tak złożony projekt w tak krótkim czasie – powiedział podczas uroczystości przekazania jednostki Tim Meyer, dyrektor generalny Meyer Turku.
Motyw związany z jubileuszem 50-lecia Carnival Cruise Line został wyraźnie zaakcentowany we wnętrzach nowej jednostki, gdzie między innymi zostały zamontowane elementy z poprzednich statków armatora.

– Mamy wiele powodów do świętowania. „​​Carnival Celebration” dołączył jako 25. statek do naszej floty. Teraz jeszcze więcej gości będzie mogło doświadczyć wszystkiego, co nasza innowacyjna klasa Excel wniosła do rejsów turystycznych. Ten statek stanowi kulminację naszych 50. urodzin rzucając jednocześnie nowe światło na naszą przyszłość – powiedziała Christine Duffy, prezes Carnival Cruise Line.
Podobnie jak zbudowany w tej samej stoczni siostrzany statek „Mardi Gras” również, „Carnival Celebration” ma sześć obszarów tematycznych, które oferują pasażerom niespotykane wrażenia. Należą do nich restauracje Latitudes, The Golden Jubilee i Emeril’s Bistro 1397. Jedną z atrakcji „Carnival Celebration” jest kolejka górska zbudowana na najwyższym poziomie statku, która stała się już znakiem firmowym armatora Carnival Cruise Line.
Statek wyruszy w swój pierwszy rejs z Southampton 6 listopada.

Podstawowe dane techniczne:

długość całkowita: 344 m
szerokość: 42 m
liczba pasażerów: 5374
liczba członków załogi: 1735
bandera: Panama

default

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin