WARSZAWA: 23:09 | LONDYN 21:09 | NEW YORK 16:09 | TOKIO 06:09

Carnival Corporation oferuje swoje statki do wykorzystania jako tymczasowe szpitale

Dodano: 24 mar 2020, 12:08

Największy na świecie operator wycieczkowców, firma Carnival Corporation zaoferowała niektóre ze swoich jednostek do wykorzystania jako tymczasowe szpitale, aby pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z pandemią koronawirusa.
Przy oczekiwanym dalszym rozprzestrzenianiu się COVID-19 i możliwym niedoborze łóżek szpitalnych, Carnival Corporation proponuje rozważenie możliwości wykorzystania statków wycieczkowych jako tymczasowych szpitali. W ramach oferty zainteresowane podmioty zostaną poproszone o pokrycie jedynie niezbędnych kosztów postoju statku w porcie.
Statki wycieczkowe używane jako tymczasowe obiekty szpitalne do leczenia pacjentów nie zarażonych COVID-19 mają możliwość zapewnienia do siedmiu oddziałów intensywnej opieki medycznej, na których mogliby przebywać pacjenci leczeni na inne schorzenia niż koronawirus-informuje Carnival Corporation.
Tymczasowe szpitalne statki wycieczkowe byłyby zacumowane w pobliżu potrzebującej społeczności i obsługiwane przez załogę statku, przy czym wszystkie operacje morskie, zapewnienie żywności i napojów oraz usługi sprzątania były wykonywane przez członków załogi na statku. Usługi medyczne byłyby świadczone przez podmiot zewnętrzny odpowiedzialny za leczenie pacjentów.

Koningsdam Aerial Venice

Fot. Carnival Corporation