WARSZAWA: 08:13 | LONDYN 06:13 | NEW YORK 01:13 | TOKIO 15:13

Carnival Corporation zamówi dwa statki w stoczni Meyer Turku

Dodano: 07 wrz 2016, 10:53

Największy światowy operator wycieczkowców firma Carnival Corporation zamówi w fińskiej stoczni Meyer Turku dwa cruisery. Armator i stocznia właśnie podpisali umowę przedwstępną. Statki mają być przekazane do eksploatacji w 2020 i 2022 roku. Dodatkowo jedną jednostkę z terminem dostawy w roku 2020 zamówi w stoczni Meyer Werft w Niemczech P&O Cruises. Cruisery będą korzystać z napędu LNG i powstaną w ramach programu  “green cruising”, którego celem jest wprowadzanie w żegludze rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Jesteśmy dumni, że jako jedna z pierwszych firm wprowadzamy  ekologiczny  napęd LNG do napędu dużych wycieczkowców. Możemy stwierdzić, że wspólnie z naszymi partnerami dokonujemy przełomu w żegludze, wprowadzając najbardziej efektywne rozwiązania ekologiczne na naszych statkach -powiedział  Arnold Donald, prezes Carnival Corporation & plc.

Carnival Corporation jest największym na świecie operatorem wycieczkowców, dysponuje 10 brandami firm cruiserowych w Stanach Zjednoczonych, Australii, Azji i Europie (Carnival Cruise Line, Fathom, Holland America Line, Princess Cruises, Seabourn, AIDA Cruises, Costa Cruises, Cunard, P&O Cruises (Australia) and P&O Cruises). W sumie firmy te posiadają 101 jednostek, odwiedzających aż 700 portów na całym świecie. W latach 2016-2022 grupa Carnival Corporation wzbogaci się o 18 nowych jednostek.

Koningsdam Aerial Venice

Fot. Carnival Corporation