WARSZAWA: 15:14 | LONDYN 13:14 | NEW YORK 08:14 | TOKIO 22:14

Carnival Corporation zamówi pierwszy wycieczkowiec w Chinach

Dodano: 26 Lut 2017, 21:36

Firma Carnival Corporation poinformowała, że zamówi dwa statki wycieczkowe przeznaczone na rynek chiński. Do budowy jednostek powołana została spółka joint venture, której udziałowcami są także China State Shipbuilding Corporation i Fincantieri. Umowę podpisano w Pekinie w obecności prezydentów Chin i Włoch.
Carnival Corporation będzie zarządzać wybudowanymi w Chinach cruiserami. Jest to pierwsze zamówienie światowego potentata żeglugi pasażerskiej jakim jest Carnival Corporation w Chinach, choć o zamiarze współpracy z partnerami z Państwa Środka armator informował już dużo wcześniej. Jednostki będą budowane według projektu dostosowanego do specyficznych upodobań chińskich turystów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy statek wejdzie do eksploatacji w roku 2023. Carnival Corporation pokłada duże nadzieje w rozwoju rynku chińskiego i azjatyckiego i jeśli oczekiwania armatora się spełnią, firma będzie jeszcze bardziej angażować się w rozwój chińskiego rynku.

Koningsdam Aerial Venice

Koningsdam Aerial Venice


Fot. Carnival Corporation

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-06-22

1 EUR - 4,5366 1 USD - 3,8132
1 CHF - 4,1451 1 GBP - 5,2883

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin