WARSZAWA: 11:38 | LONDYN 09:38 | NEW YORK 04:38 | TOKIO 18:38

Carnival Corporation zamówi pierwszy wycieczkowiec w Chinach

Dodano: 26 lut 2017, 21:36

Firma Carnival Corporation poinformowała, że zamówi dwa statki wycieczkowe przeznaczone na rynek chiński. Do budowy jednostek powołana została spółka joint venture, której udziałowcami są także China State Shipbuilding Corporation i Fincantieri. Umowę podpisano w Pekinie w obecności prezydentów Chin i Włoch.
Carnival Corporation będzie zarządzać wybudowanymi w Chinach cruiserami. Jest to pierwsze zamówienie światowego potentata żeglugi pasażerskiej jakim jest Carnival Corporation w Chinach, choć o zamiarze współpracy z partnerami z Państwa Środka armator informował już dużo wcześniej. Jednostki będą budowane według projektu dostosowanego do specyficznych upodobań chińskich turystów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy statek wejdzie do eksploatacji w roku 2023. Carnival Corporation pokłada duże nadzieje w rozwoju rynku chińskiego i azjatyckiego i jeśli oczekiwania armatora się spełnią, firma będzie jeszcze bardziej angażować się w rozwój chińskiego rynku.

Koningsdam Aerial Venice

Koningsdam Aerial Venice


Fot. Carnival Corporation

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-30

1 EUR - 4,7160 1 USD - 4,3258
1 CHF - 4,7054 1 GBP - 5,3609

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin