WARSZAWA: 01:58 | LONDYN 23:58 | NEW YORK 18:58 | TOKIO 08:58

Carnival Corporation zamówi pierwszy wycieczkowiec w Chinach

Dodano: 26 lut 2017, 21:36

Firma Carnival Corporation poinformowała, że zamówi dwa statki wycieczkowe przeznaczone na rynek chiński. Do budowy jednostek powołana została spółka joint venture, której udziałowcami są także China State Shipbuilding Corporation i Fincantieri. Umowę podpisano w Pekinie w obecności prezydentów Chin i Włoch.
Carnival Corporation będzie zarządzać wybudowanymi w Chinach cruiserami. Jest to pierwsze zamówienie światowego potentata żeglugi pasażerskiej jakim jest Carnival Corporation w Chinach, choć o zamiarze współpracy z partnerami z Państwa Środka armator informował już dużo wcześniej. Jednostki będą budowane według projektu dostosowanego do specyficznych upodobań chińskich turystów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy statek wejdzie do eksploatacji w roku 2023. Carnival Corporation pokłada duże nadzieje w rozwoju rynku chińskiego i azjatyckiego i jeśli oczekiwania armatora się spełnią, firma będzie jeszcze bardziej angażować się w rozwój chińskiego rynku.

Koningsdam Aerial Venice

Koningsdam Aerial Venice


Fot. Carnival Corporation

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-06-28

1 EUR - 4,7004 1 USD - 4,4377
1 CHF - 4,6513 1 GBP - 5,4510

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin