WARSZAWA: 11:28 | LONDYN 09:28 | NEW YORK 04:28 | TOKIO 18:28

Carnival Panorama powstaje we włoskiej stoczni dla Carnival Cruise Line

Dodano: 03 gru 2017, 22:12

„Carnival Panorama” – taką nazwę będzie nosił kolejny wycieczkowiec, który aktualnie budowany jest w stoczni Finhera Santi we Włoszech dla Carnival Cruise Line. W pierwszy rejs nowa jednostka wyruszy jesienią 2019 roku.
„Carnival Panorama” jest trzecią z bardzo udanych jednostek serii Vista (pierwsze dwie to: Carnival Vista oraz Carnival Horizon). Carnival Vista wszedł do eksploatacji w 2016 roku, Carnival Horizon w dziewiczy rejs wyruszy 2 kwietnia 2018 roku, a po nim jesienią 2019 roku w swój pierwszy rejs popłynie Carnival Panorama.
Pierwszy statek z serii, Carnival Vista w pierwszy rejs wyruszył 1 maja 2016 roku z Triestu, a europejską podróż zakończył w Barcelonie. Statek został ochrzczony w Nowym Jorku, a jego matką chrzestną jest Miss USA 2016 Deshauna Barber. Koszt budowy statku wyniósł ok. 780 mln USD.
Nowy statek, podobnie jak siostrzane jednostki ma dostarczyć pasażerom niezapomnianych wrażeń. Oprócz wyszukanej oferty gastronomicznej znajdzie się na nim między innymi SPA, basen oraz Sky-Ride. Dokładny plan rejsów jednostki nie jest jeszcze znany.
Carnival Cruise Line to część Carnival Corporation & plc, z 25 statkami obsługującymi 3-16-dniowe rejsy między innymi: na Bahamy, Karaiby, Riwierę Meksykańską, Alaskę, Hawaje, na Bermudy, ale także do Europy, Australii, Nowej Zelandii i na Wyspy Pacyfiku.

Fot. Wikipedia