WARSZAWA: 09:12 | LONDYN 07:12 | NEW YORK 02:12 | TOKIO 16:12

Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie zorganizuje szkolenia dla branży energetyki wiatrowej

Dodano: 19 wrz 2016, 21:52

Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o. (CIAM) łączy siły z duńską firmą Energy and Climate Academy (ECA), by wspólnie dostarczać polskim specjalistom najnowszą wiedzę na temat energetyki wiatrowej.
CIAM został partnerem Energy and Climate Academy na terenie Polski oraz Europy Wschodniej. W tych krajach prowadzone będą szkolenia, podczas których specjaliści z takich koncernów jak Vestas, Siemens czy DONG Energy będą przekazywać najnowsze doniesienia o rozwiązaniach i doświadczeniach w energetyce wiatrowej. Szkolenia  potrwają od dwóch do pięciu dni. Spotkania będą więc wypełnione wiedzą, informacjami praktycznymi, przykładami aktualnie obowiązujących oraz przyszłościowych rozwiązań.
Energy and Climate Academy to duńska firma, która od 2004 roku przeszkoliła w Danii ponad 4000 osób. Kursy prowadzone są przez międzynarodowych specjalistów – znawców tematu energetyki wiatrowej: naukowców i praktyków. Dzięki temu firma stała się międzynarodowym liderem w zakresie szkoleń w sektorze energetyki wiatrowej. Ponadto wspominane wcześniej duńskie firmy to światowi potentaci w branży.
Centrum Innowacji to spółka Akademii Morskiej w Szczecinie, której celem jest budowanie pomostów między nauką i biznesem – ta działalność CIAM idealnie wpisuje się w ideę współpracy z duńskim partnerem. Obok zgromadzenia firm i instytucji, które skorzystają ze specjalistycznej wiedzy, CIAM jest także odpowiedzialny za pozyskanie polskich ekspertów/naukowców, którzy będą zaproszeni do współprowadzenia kursów z duńskimi wykładowcami. Tak dobrana kadra specjalistów to połączenie międzynarodowych doświadczeń i praktyki z wiedzą oraz wyczuciem specyfiki lokalnego rynku. Ponadto spółka zarządza zapleczem laboratoryjnym AM, w tym sprzętem do prowadzenia badań na farmach wiatrowych.
W Polsce, mimo ostatnich zawirowań legislacyjnych, sektor energetyki wiatrowej nadal może się rozwijać. – W obliczu kryzysu w zakresie rozwiązań lądowych, inwestujemy w wiedzę oraz wdrożenia dla rozwiązań off-shore. Ponadto wiele firm z branży realizuje kontrakty dla odbiorców zagranicznych. A wiadomo, że w grze na rynkach międzynarodowych kluczowe są wiedza i kontakty, a te zamierzamy właśnie dostarczyć – mówi Konrad Frontczak, prezes CIAM.
Pierwsze szkolenia dla firm odbędą się w Szczecinie już tej jesieni.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z prezesem Centrum Innowacji Akademii Morskiej, pod tel. 791810509 lub e-mailem info@innoam.pl.

2

1