WARSZAWA: 02:33 | LONDYN 00:33 | NEW YORK 19:33 | TOKIO 09:33

Certyfikowane laboratorium portowe

Dodano: 23 sie 2019, 11:25

Laboratorium Badań Środowiska i Higieny Pracy w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA utrzymało w mocy dotychczasową akredytację laboratorium badawczego, którą posiada od 2001 roku. Ocenę przeprowadziło w dniach 30-31 maja br. Polskie Centrum Akredytacji.
Jednym z celów przeprowadzonej oceny była weryfikacja dostosowania systemu zarządzania wspierającego działalność laboratoryjną do wymagań znowelizowanej międzynarodowej normy ISO/IEC 17025. Polskie Centrum Akredytacji potwierdziło kompetencje laboratorium oraz spełnienie wymagań nowego wydania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Laboratorium Badań Środowiska Pracy powstało w szczecińskim porcie w 1969 roku przy ówczesnym Zarządzie Portu Szczecin-Świnoujście. Od początku swojej działalności mieści się w zabytkowym budynku (magazynie nr 44) na Nabrzeżu Rumuńskim. Obecnie laboratorium działa jako jedna z komórek organizacyjnych Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. i wchodzi w skład Działu Ochrony Środowiska i BHP.
Wiarygodność badań i kompetencje techniczne laboratorium zostały potwierdzone przez Polskie Centrum Akredytacji, które 21 września 2001 roku przyznało Certyfikat Akredytacji Nr AB 362.
Laboratorium świadczy usługi na zlecenie innych komórek organizacyjnych ZMPSiŚ SA oraz dla klientów zewnętrznych w zakresie:
• pobierania próbek wód powierzchniowych i podziemnych, ścieków, gleb oraz osadów, w tym osadów dennych, w celu określenia fizykochemicznych wskaźników zanieczyszczeń,
• badań fizykochemicznych pobranych próbek,
• pobierania próbek w celu określenia zawartości substancji szkodliwych w powietrzu na stanowiskach pracy,
• badań stężeń substancji szkodliwych w powietrzu na stanowiskach pracy,
• pomiarów czynników fizycznych na stanowiskach pracy (m.in. pomiary oświetlenia, hałasu i drgań mechanicznych).

Źródło: ZMPSiŚ SA

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin