WARSZAWA: 03:15 | LONDYN 01:15 | NEW YORK 20:15 | TOKIO 10:15

Chiny stworzyły największą grupę stoczniowa na świecie

Dodano: 26 lis 2019, 22:30

W Chinach z połączenia China State Shipbuilding Corporation i China Shipbuilding Industry Co. powstał największy koncern stoczniowy na świecie, China Shipbuilding Group. Grupa obejmuje 147 instytucji, oprócz stoczni produkcyjnych i remontowych należą do niej instytuty naukowo-badawcze, kooperanci stoczni oraz ośrodek badawczo rozwojowy. China Shipbuilding Group zatrudnia 310 000 pracowników.
Największe stocznie grupy to prawdziwi stoczniowi giganci. W ubiegłym roku China State Shipbuilding zwodowała jednostki o łącznej nośności 9,2 mln. ton, co stanowiło 11,5% udziałów w światowym przemyśle okrętowym.
China Shipbuilding Industry zwodowała jednostki o łącznej nośności 6,02 mln ton, co stanowiło 7,5% światowego przemysłu okrętowego.
Analitycy podkreślają, że celem stworzenia grupy jest nie tylko zwiększenie konkurencyjności chińskich stoczni wobec producentów koreańskich i japońskich, ale także zwiększenie możliwości budowy nowoczesnych okrętów dla chińskiej marynarki wojennej. Warto zaznaczyć, że obie stocznie budują okręty, w tym między innymi lotniskowce dla chińskiej marynarki.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin