WARSZAWA: 00:07 | LONDYN 22:07 | NEW YORK 17:07 | TOKIO 07:07

Chopin wraca do Szczecina

Dodano: 28 kw. 2015, 14:14

Chociaż na finał Baltic Tall Ships Regatta szczecinianie muszą poczekać do czerwca, już w ten czwartek (30 kwietnia) będzie można poczuć przedsmak regat. O 12:00 do Wałów Chrobrego przycumuje STS Fryderyk Chopin – zwycięzca The Tall Ships Races 2012 z Reprezentacją Szczecina jako załogą i jednocześnie jednostka mocno związana z naszym miastem.
Chopin, który na początku tygodnia przepłynął Kanał Kiloński, kończy trwającą 9 miesięcy podróż, wracając do swojego macierzystego portu – Szczecina. Tradycją jest witanie żaglowca oraz jego załogi (tym razem są to uczestnicy programu Niebieska Szkoła). Jednostka zacumuje przy Wałach Chrobrego 30 kwietnia o godzinie 12:00.
W 2012 roku STS Fryderyk Chopin zwyciężył w regatach The Tall Ships Races w klasie A, a w roku kolejnym zajął trzecie miejsce, umacniając swoją pozycję w czołówce największych żaglowców świata. Z kolei w zeszłym roku jego załoga zdobyła prestiżową nagrodę Friendship Trophy, przyznawaną przez związek Sail Training International na podstawie głosowania wszystkich jednostek biorących udział w regatach.
Od kilku lat podczas regat The Tall Ships Races Reprezentacja Szczecina rywalizuje na Chopinie z innymi żaglowcami. Również w tym roku przedstawiciele naszego miasta popłyną w regatach Wielkich Żaglowców na „Fryderyku”. Trasa TSR 2015 powiedzie uczestników przez Morze Północne od Wielkiej Brytanii, poprzez Norwegię do Danii (Belfast – Alesund – Kristiansand – Aalborg). Rekrutacja Reprezentacji Szczecina trwa do 11 maja na stronie internetowej www.ttsr.eu.
STS Fryderyk Chopin