WARSZAWA: 01:55 | LONDYN 23:55 | NEW YORK 18:55 | TOKIO 08:55

Chwile strachu na pokładzie promu Molslinjen. Procedury zadziałały jak należy

Dodano: 12 lut 2018, 6:50

Molslinjen został zmuszony do anulowania części rejsów, które miały się odbyć 9 lutego na trasie Arahus-Odden. Wszystko z powodu incydentu, który miał wczoraj miejsce na pokładzie jednego z promów.
Jak ujawnił przewoźnik, w czwartkowe popołudnie pojawił się ogień na pokładzie promu Express 2. Alarm na katamaranie wszczęto wkrótce po wyjściu z portu w Aarhus. Jednostka kierowała się w stronę Odden. W związku ze zdarzeniem, podjęto decyzję o powrocie do portu w Aarhus.
Wszystko wskazuje na to, że pożar pojawił się w siłowni. Załoga statku szybko podjęła decyzję o wyłączeniu silnika. Express 2 powrócił do portu dzięki dwóm holownikom.
„Prom nie zdążył się oddalić znacząco od Aarhus, gdy w związku z pożarem wykrytym w maszynowni zadziałały automatyczne systemy” – powiedział Jesper Maack z Molslinjen. „Kapitan poinformował pasażerów o tym, co się dzieje. Dokonano oceny tego, czy prom może płynąć dalej do Odden przy zredukowanej mocy, czy wróci do Aarhus. W końcu zdecydowano o powrocie do Aarhus”
Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Skończyło się jedynie na strachu.
„Była atmosfera strachu na pokładzie, bo w takich sytuacjach zastanawiasz się, jak źle rzeczywiście to wszystko wygląda” – powiedziała Jeanett Dian Amonsen, jedna z pasażerek, która znajdowała się wówczas na pokładzie promu.
Prom powrócił do portu Aarhus ok. 17:00. Po opuszczeniu statku pasażerowie otrzymali możliwość odzyskania pieniędzy. Z uwagi na wczorajsze zdarzenie, nie odbyły się dziś realizowane przez przewoźnika rejsy z Aarhus o 9:00, a także z Odden o 10:45.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin