WARSZAWA: 16:01 | LONDYN 14:01 | NEW YORK 09:01 | TOKIO 23:01

Ci, co na lądzie – spotkanie z Jackiem Trojanowskim

Dodano: 08 lut 2018, 22:05

8 lutego w Starej Rzeźni w Szczecinie odbyło się spotkanie z kapitanem Jackiem Trojanowskim. Nie było to, jak można by przypuszczać biorąc pod uwagę profesję zapraszającego, spotkanie poświęcone morzu, choć i o morskich sprawach była mowa. Głównym tematem rozważań nie były fale morskie lecz fale życia, na których mniej lub bardziej spokojnie unosi się nasz człowieczy los. I właśnie o życiu było to spotkanie.
Jacek Trojanowski swoim życiem mógłby spokojnie zapełnić kilka ciekawych życiorysów. Absolwent pierwszego rocznika Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, kapitan, doktor habilitowany nauk technicznych, wykładowca akademicki i….autor wierszy, w których bez zbędnego patosu pisze o ważnych sprawach, a przy tym ciepły, skromny, życzliwy człowiek.
Spotkaliśmy się w Starej Rzeźni z okazji wydania drugiego tomiku wierszy Jacka „Ci, co na lądzie”, ale o wierszach mówiliśmy mało. I bardzo dobrze, bo jak stwierdził sam autor, on ich nie pisze, strofy przychodzą same, on je tylko zapisuje. Nie było więc nudnych pytań: skąd czerpie inspiracje i „co autor chciał nam przez swoje wiersze powiedzieć?” To co chciał nam powiedzieć, Jacek zawarł w swoich wierszach, skąd czerpie inspiracje pozostanie jego tajemnicą, a nam pozostaje czytać, czasami się zadumać, innym razem uśmiechnąć i spróbować znaleźć coś dla siebie, bo jak powiedziała prowadząca spotkanie Laura Hołowacz, w wierszach Jacka każdy może odnaleźć cząstkę siebie. Pora więc otworzyć tomik i zacząć szukać.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-10-03

1 EUR - 4,6147 1 USD - 4,4012
1 CHF - 4,7848 1 GBP - 5,3195

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin