WARSZAWA: 03:53 | LONDYN 01:53 | NEW YORK 20:53 | TOKIO 10:53

Color Hybrid zadebiutował na trasie pomiędzy Norwegią a Szwecją

Dodano: 20 sie 2019, 9:06

Oczekiwanie się zakończyło. Prom Color Hybrid w końcu zadebiutował na trasie Sandefjord-Strømstad. To prawdziwy powiew nowoczesności na trasie łączącej Norwegię oraz Szwecję.
Statek wyruszył w pierwszy rozkładowy rejs w piątek, 16 sierpnia o 10:00. Właśnie o tej porze należąca do norweskiego przewoźnika jednostka wyszła z portu Sandefjord. Wprawdzie dziewiczy rejs miał się odbyć tydzień wcześniej, ale jak wyjaśnił armator, potrzeba było więcej czasu na przeprowadzenie dodatkowych testów. Termin debiutu był przesuwany kilkukrotnie.
Color Hybrid to prawdziwa rewolucja i jakościowa zmiana w porównaniu z tym, co miało miejsce do tej pory na popularnej linii łączącej dwa skandynawskie kraje. Obsługujący tę trasę prom Bohus, który zbudowany został w 1971 r., najlepsze lata miał już za sobą. Nowy statek, który spełnia wyśrubowane normy dotyczące poziomu emisji oraz bezpieczeństwa, oznacza przede wszystkim podróż w ciszy i komforcie.
„To jak przejście z epoki kamienia do epoki rakietowej” – nie kryje zachwytu nowym nabytkiem kapitan Jan Magnar Sollid, który do tej pory dowodził statkiem Bohus.
Najnowsza jednostka w barwach Color Line jest największym na świece promem hybrydowym typu plug-in. Wyposażona jest w baterie o pojemności 4,7 MWh, dzięki czemu jest w stanie przepłynąć dystans 12 mil (22 kilometry) bez wykorzystania napędu spalinowego. Statek doceniany jest przez ekspertów za innowacyjność i zdążył już zdobyć kilka branżowych nagród.
Prom Color Hybrid ma 160 metrów długości, a na pokład może przyjąć 2 tysiące pasażerów oraz 500 pojazdów osobowych. To oznacza niemal dwukrotnie większe możliwości przewozowe na obsługiwanej trasie.
Warto podkreślić, że choć kontrakt na budowę statku został zawarty z zakładami Ulstein Verft, gdzie prom został wyposażony, to jego kadłub został wykonany w gdyńskiej stoczni Crist.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin