WARSZAWA: 20:55 | LONDYN 18:55 | NEW YORK 13:55 | TOKIO 03:55

Color Line może trafić na giełdę

Dodano: 07 gru 2017, 22:55

Właściciel Color Line będzie być może wkrótce notowany na giełdzie papierów wartościowych. Firma w tej chwili analizuje taki scenariusz.
Niewykluczone, że Color Group stanie się niedługo spółką giełdową. Firma rozważa w tej chwili taką opcję. Emisja akcji miałaby pomóc firmie w pozyskaniu środków, które miałyby zostać wykorzystane na inwestycje oraz dalszy rozwój.
Szef Color Line, Trond Kleivdal, wierzy, że akcje Color Group stałyby się łakomym kąskiem dla inwestorów. Jego zdaniem, region, w którym działa armator, ma wciąż olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o rozwój rynku turystycznego.
Firma miałaby być notowana na giełdzie papierów wartościowych w Oslo. Ale nim to się ewentualnie stanie, przedsiębiorstwo czeka jeszcze daleka droga. Na razie firma wykonuje analizę i ocenia sytuację. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że gdyby udało się osiągnąć cel, debiut na giełdzie pozwoliłby na znaczące inwestycje i stałby się wielką szansą na dalsze znaczące wzrosty.
Color Line przewozi rocznie ok. 4 milionów pasażerów. Firma dysponuje nowoczesną flotą promów – to sześć jednostek, w tym olbrzymie i nowoczesne statki Color Magic i Color Fantasy. W tej chwili trwają prace nad nową, hybrydową jednostką, która ma trafić do przewoźnika w 2019 r. Color Line oferuje przewozy pomiędzy portami w Norwegii, Danii, Szwecji i w Niemczech.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin