WARSZAWA: 22:07 | LONDYN 20:07 | NEW YORK 15:07 | TOKIO 05:07

Color Line rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w Hirtshals

Dodano: 22 sie 2018, 23:08

Firma Color Line rusza z budową nowego centrum logistycznego w Hirtshals. Jego łączna powierzchnia wyniesie 18 tysięcy metrów kwadratowych, a pierwsza część inwestycji ma być gotowa jeszcze w przyszłym roku.
Jak zapowiada norweski armator, powstające w Hirtshals centrum ma się stać kluczowym hubem dla działalności przewoźnika. Firma już od 2014 r. czyniła starania, by dokonać koncentracji wszystkich magazynów pod jednym dachem. Teraz będzie to możliwe. Nowy ośrodek będzie spełniał wszelkie normy dotyczące ochrony środowiska i powstanie zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.
Rocznie przez magazyny i centra logistyczne Color Line „przechodzi” 80 tysięcy europalet. Dzięki otwarciu nowego ośrodka, możliwości operatora dodatkowo wzrosną. W nowych budynkach magazynowana będzie zarówno żywność, jak i produkty nieżywnościowe.
„Teraz będziemy mieli główny magazyn blisko Hirtshals. To przyczyni się do podniesienia efektywności oraz jakości na wszystkich poziomach” – powiedział Christian Krøldrup z Color Line, podkreślając jednocześnie, że jest to projekt przyszłościowy, który pomoże w dalszym rozwoju usług przez armatora.
Już jesienią przyszłego roku do eksploatacji ma zostać oddana pierwsza część inwestycji. Będzie to 9400 metrów kwadratowych powierzchni. W pierwszej fazie udostępnione zostaną m.in. budynki administracji, chłodnie oraz zamrażalnie. W piątek odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty w miejscu przyszłego magazynu. Promy Color Line obsługują z Hirtshals połączenia z Kristiansand oraz Larvik

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin