WARSZAWA: 05:08 | LONDYN 03:08 | NEW YORK 22:08 | TOKIO 12:08

Color Line wyróżniony za innowacje na rzecz środowiska

Dodano: 26 paź 2015, 11:13

Firma Color Line odebrała w tym roku nagrodę Norweskiego Stowarzyszenia Logistyka i Transport (NHO Logistikk og Transport – NHO LT). Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które rozwijają inicjatywy z myślą o środowisku, a także promują ideę zbiorowego transportu.
Według członków jury, Color Line jest firmą, która przez lata stała się przykładem do naśladowania zarówno w kraju, jak i za granicą. Wręczając nagrodę środowiskową podczas tegorocznej gali Norweskiego Stowarzyszenia Logistyka i Transport, zwrócono uwagę na wysiłki przewoźnika, który przez ostatnie lata zrobił wiele, by uczynić swoją flotę bardziej ekologiczną.
Norweski armator postawił w ostatnim czasie na modernizację floty. Na jego statkach zainstalowane zostały scrubbery, które pozwoliły na ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska związków. Statki, w których zastosowane zostały tzw. płuczki spalin, spełniają obowiązujące od 1 stycznia przepisy dotyczące norm emisji związków siarki, które obowiązują w wielu strefach, m.in. w obszarze Morza Bałtyckiego – nawet gdy stosowane jest konwencjonalne paliwo.
Color Line już w 2013 r., czyli na długo przed wejściem w życie tzw. dyrektywy nieskosiarkowej, nawiązał współpracę z firmą Wärtsilä. Układy, które zamontowała Wärtsilä zapewniają pełną zgodność statku z normami ustanowionymi przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) w załączniku VI do konwencji MARPOL oraz z dyrektywą UE o numerze 2055/33/EC.
„Traktujemy sprawy dotyczące środowiska poważnie. Od 2001r. wszystkie promy Color Line utrzymują zadowalająco niski poziom emisji szkodliwych gazów do atmosfery oraz zrzutów szkodliwych substancji do wody i basenów portowych. Wierzymy, że systemy oczyszczania spalin zaproponowane przez firmę Wärtsilä uczynią nasze wysiłki w dążeniu do zrównoważonego rozwoju jeszcze bardziej efektywnymi i ekologicznymi” – mówił w 2013 r. Trond Klevidal z Color Line.
Color Line istnieje od 1990 r. (firma powstała z połączenia Jahre Line oraz Norway Line). Każdego roku z usług operatora korzysta ponad 4 miliony pasażerów. Obecnie jest największym w Norwegii i jednym z wiodących w Europie operatorów promowych.
7b0257640dc77a55cf753ae766e7db69_M
Źródło: PromySkat