WARSZAWA: 16:38 | LONDYN 14:38 | NEW YORK 09:38 | TOKIO 23:38

Condor Ferries sprzedane. Wśród nowych właścicieli Brittany Ferries

Dodano: 18 Lis 2019, 22:16

Specjalizująca się w przewozach promowych pomiędzy Wielką Brytanią, Wyspami Normandzkimi oraz Francją firma Condor Ferries została sprzedana. Nowym właścicielem zostało konsorcjum składające się z funduszu inwestycyjnego i znanego doskonale w Europie przewoźnika promowego.
O sprzedaży Condor Ferries mówiło się już od dłuższego czasu. Sporo też spekulowano, kto może stać się nowym właścicielem przedsiębiorstwa. Wiele tych informacji właśnie się potwierdziło. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, jednym z udziałowców w Condor Ferries została firma Brittany Ferries. Większościowy pakiet udziałów będzie jednak należał do funduszu inwestycyjnego Columbia Threadneedle Investments.
Dotychczasowy właściciel – Macquarie Infrastructure and Real Assets – sprzedał w ten sposób wszystkie udziały, jakimi dysponował.
„Nowi właściciele całym sercem wspierają naszą wizję oraz strategię utrzymania oraz rozwoju kluczowego serwisu promowego na Wyspy Normandzkie. I to na różnych frontach – zarówno gdy chodzi o łańcuch dostaw towarów, jak i podróże na wyspy i sektor turystyczny” – powiedział Paul Luxon z Condor Ferries.
Znalezienie się w gronie udziałowców jest szczególnie ważne dla Brittany Ferries. Nie tylko za sprawą wzmocnienia działalności. Już wcześniej mówiło się o tym, że firma chciała w ten sposób wyprzedzić konkurencję i zabezpieczyć przed jej zakusami porty Saint-Malo, Poole oraz Portsmouth, w których dziś odgrywa wiodącą rolę.
Condor Ferries, który poza wymienionymi: Portsmouth, Poole i Saint-Malo obsługuje też porty: Guernsey i Jersey, przewozi ok. miliona pasażerów rocznie. Firma powstała w 1964 r., a od 2008 r. jej właścicielem pozostawała Macquarie Group, która w 2018 r. zdradziła plany sprzedaży armatora. Obecnie przewoźnik dysponuje flotą czterech promów: szybkimi Rapide i Liberation, jednostką Commodore Clipper (gotową do służby nawet w trudnych warunkach atmosferycznych) i służącym do przewozu towarów statkiem Commodore Goodwill.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-05

1 EUR - 4,5793 1 USD - 3,8393
1 CHF - 4,1313 1 GBP - 5,3056

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin