WARSZAWA: 21:31 | LONDYN 19:31 | NEW YORK 14:31 | TOKIO 04:31

Coraz bliżej do Portu Zewnętrznego

Dodano: 14 mar 2018, 20:39

Przygotowania do realizacji kluczowego projektu inwestycyjnego Portu Gdynia przewidzianego w strategii rozwoju Portu do 2030 roku-Portu Zewnętrznego-nabierają tempa.
Po wyborze biura projektowego, które realizuje na rzecz Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. projekt koncepcyjny, w dniu 19 lutego br. nastąpiło otwarcie ofert na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej na terenach przeznaczonych pod projekt inwestycyjny „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia”. Przewidywany termin zakończenia inwentaryzacji przyrodniczej to kwiecień 2019 roku.
Tereny, na których ma powstać Port Zewnętrzny w myśl projektu inwestycyjnego mieszczą się na obszarach Natura 2000, stad analiza wpływu inwestycji na faunę i florę będzie stanowiła jeden z kluczowych elementów postępowania w ocenie oddziaływania na środowisko. Przeprowadzone zostaną także analizy falowania oraz wpływu planowanej inwestycji na sąsiadujące odcinki brzegu. Zostanie także przygotowane wstępne studium wykonalności oraz studium koncepcyjne wielowariantowe. Po przeprowadzeniu wymienionych badań zostanie podjęta decyzja dotycząca formuły i zakresu budowy Portu Zewnętrznego.
-Pomysł budowy Portu Zewnętrznego przybiera już formę konkretu i ta największa inwestycja w historii Portu Gdynia ma przede wszystkim na celu zwiększenie możliwości przeładunkowych oraz-w efekcie-dalsze wzmocnienie pozycji konkurencyjnej Portu Gdynia w rejonie Morza Bałtyckiego-podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.-Stale inwestujemy i tworzymy infrastrukturę portową, która spełnia wymogi armatorów i poszczególnych terminali. Przez to skutecznie kreujemy warunki dla rozwoju biznesu-dodaje.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin