WARSZAWA: 04:38 | LONDYN 02:38 | NEW YORK 21:38 | TOKIO 11:38

Coraz więcej zwolenników wypoczynku na Odrze

Dodano: 24 paź 2019, 21:01

Kolejny sezon udowadnia nam, że żegluga na Odrze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z wypożyczalni motorówek oraz z usług North East Marny skorzystały tysiące turystów. Nic tylko cieszyć się takimi wynikami.
O tym, że szczecińskie motorówki są jedną z najciekawszych form spędzania czasu na wodzie, przekonaliśmy się już w poprzednich sezonach. A ten rok tylko to potwierdza. Klaudynka, Tereńka, Małgorzatka, Romka, Ewuśka i Danuś były wypożyczane ponad 1500 razy. Łącznie motorówki przepłynęły około 19 tys. kilometrów po Odrze i jej rozlewiskach. Warto dodać, że oprócz motorówek Żeglugi Szczecińskiej na bulwarach funkcjonowały jeszcze dwie wypożyczalnie, dzięki czemu przez cały sezon ruch na Odrze był spory.
W tym roku do dyspozycji mieszkańców i turystów było sześć miejskich motorówek. Piękna pogoda sprawiła, że wypożyczalnia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Najchętniej pływano motorówkami w czasie wakacji. Łódki rezerwowane były nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Podobnie jak w poprzednich latach, sezon minął bezpiecznie. Przez te wszystkie miesiące pływania nie odnotowano żadnej sytuacji potencjalnego zagrożenia.
Jeszcze większym zainteresowaniem niż w ubiegłym sezonie cieszyła się North East Marina. Od kwietnia do października z usług mariny na Wyspie Grodzkiej skorzystało 1500 jednostek. Były to m.in. jachty, motorówki, katamarany, ale także skutery wodne. W szczytowym momencie, czyli od czerwca do września miejsca postojowe w North East Marinie były wykorzystane w 100 procentach.
Port jachtowy w centrum miasta okazał się atrakcyjny dla żeglarzy z różnych stron świata. Do Szczecina wpływały jednostki pod banderami: polską, niemiecką, holenderską, duńską, irlandzką, brytyjską, norweską, szwedzką, austriacką, australijską, belgijską, litewską, chorwacką, szwajcarską. Za popularnością NEM stoi przede wszystkim jej lokalizacja. Położona w centrum miasta marina jest doskonałym przystankiem dla morskiej przygody.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin