WARSZAWA: 11:14 | LONDYN 09:14 | NEW YORK 04:14 | TOKIO 18:14

Ćwiczenia zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń w Porcie Kołobrzeg

Dodano: 18 paź 2021, 18:34

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg wraz z Kapitanatem Portu Kołobrzeg zorganizował wspólne ćwiczenia, których celem było sprawdzenie skuteczności zwalczania zanieczyszczeń zgodnie z procedurą powiadamiania i reagowania zawartą w „Planie zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń dla wód portowych Kołobrzeg”. Ponadto dokonano oceny gotowości służb biorących udział w akcji.

Przebieg ćwiczeń:

W dniu 18 października 2021r. o godz. 08.53 Bosman dyżurny po otrzymaniu informacji o zanieczyszczeniu, uruchomił procedurę wzywania i powiadamiania służb według schematu zgodnego z aktualnym Portowym Planem Zwalczania Zagrożeń i Zanieczyszczeń dla wód portowych Portu Kołobrzeg.

Port Kołobrzeg

Ocena zagrożenia:

Wyciek substancji ropopochodnej do wód portowych z jednostki USM-6, miejsce zdarzenia Nabrzeże Koszalińskie/Nabrzeże przy zjazdach Ro-Ro. Wielkości spodziewanego zanieczyszczenia poniżej 500 litrów.

Służby biorące udział w ćwiczeniach:

– DALBA Czesław Krewski;
– Portowa Ochotnicza Straż Pożarna „TRYTON” ;
– Usługi Portowe, Obsługa Kutrów Rybackich, Anna Dzwonek- Żytki, Michał Żytki;
– Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Brzegowa Stacja Ratownicza.

Wszystkie strony oceniły, że ćwiczenia zostały przeprowadzone sprawnie i pokazały jak ważna i celowa jest współpraca poszczególnych służb w przypadku zanieczyszczeń na wodach portowych. Na zakończenie Kapitan Portu Kołobrzeg, podziękował wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w ćwiczeniach.

Kołobrzeg

Tekst i Fot. Zarząd portu Morskiego Kołobrzeg

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-11-28

1 EUR - 4,3542 1 USD - 3,9750
1 CHF - 4,5175 1 GBP - 5,0198

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin