WARSZAWA: 15:55 | LONDYN 13:55 | NEW YORK 08:55 | TOKIO 22:55

Czwarty prom Stena Line

Dodano: 28 sie 2017, 6:25

28 sierpnia br. – na trasę Gdynia-Karlskrona wyruszy czwarty prom m/v Gute, wyczarterowany od Gotlandsbolaget, który będzie wykonywał osiem rejsów w tygodniu.
Nowy prom na linii jest przeznaczony, tak jak obsługująca już tę trasę, Stena Baltica, głównie do przewozu ładunków. Tym samym flota promowa Stena Line pływająca na trasie Gdynia-Karslkrona liczyć będzie aż cztery promy: dwie bliźniacze jednostki: Stena Vision i Stena Spirit oraz Stena Baltica i m/v Gute.
– Zauważamy niezmiennie wysoki popyt na przewozy. Jednak dla naszych klientów ważne jest nie tylko ile miejsc oferujemy, ale też jaką proponujemy częstotliwość rejsów i w jakiś sposób dopasowujemy się do ich potrzeb. Dzięki wprowadzeniu m/v Gute rozwiniemy pojemność frachtową linii i będziemy mogli w większym stopniu dostosować się do potrzeb naszych klientów przy zachowaniu wysokiej jakości usług, a to jest zgodne z przyjętą przez Stena Line strategią rozwoju. – stwierdził Marek Kiersnowski, dyrektor linii Gdynia-Karlskrona w Stena Line.
-Chcemy w ten sposób utrzymać silną pozycję rynkową. Pomoże nam w tym nie tylko nowa jednostka, ale też odpowiednie wykorzystanie możliwości terminalu multimodalnego Baltic Port w Karlskronie, jak i przyszłego, nowego terminalu promowego w Porcie Gdynia, jako ważnych hubów transportowych zarówno dla pasażerów jak i frachtu…

Przypomnijmy, iż promy Steny Line łączą gdyński port ze Skandynawią już od dwudziestu kilku lat, przewożąc rokrocznie około pół miliona pasażerów.
Jeszcze przed wejściem m/v Gute na linię, tygodniowa liczba rejsów promów Steny Line między Gdynią a Karlskroną wzrosła z 36 (okres wiosenny) do 40 (okres letni). Natomiast od 28 bm.- po wprowadzeniu na linię czwartej jednostki m/v Gute – liczba ta zwiększy się do 44 wypłynięć tygodniowo. Oznacza to codzienne 3 lub 4 odjazdy z Gdyni do Szwecji.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-23

1 EUR - 4,3326 1 USD - 4,0050
1 CHF - 4,5427 1 GBP - 5,0691

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin