WARSZAWA: 21:57 | LONDYN 19:57 | NEW YORK 14:57 | TOKIO 04:57

Czy szczecińskie pochylnie ożyją?

Dodano: 25 sty 2016, 9:17

Być może na terenie dawnej Stoczni Szczecińskiej (obecnie terenem zarządza Szczeciński Park Przemysłowy SPP), znów wodowane będą statki z pochylni.
Przypomnijmy, 8 grudnia ubiegłego roku uroczyście położono stępkę pod budowę luksusowego jachtu o długości 74,5 m i szerokości 12,8 m. Kadłub jednostki buduje na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego firma G+K SteelCon, zleceniodawcą jest stocznia Abeking & Rasmussen specjalizująca się w budowie luksusowych jachtów dla najbardziej wymagających klientów.
Jednostka zostanie zwodowana w drugiej połowie bieżącego roku i będzie to pierwsze od marca 2009 roku wodowanie z pochylni.
Być może wkrótce na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego będzie budowanych więcej dużych statków, które wymagają tradycyjnych wodowań z pochylni.
Obecnie prowadzone są rozmowy z armatorem, ( nazwa nas razie nie jest ujawniana), który chciałby budować na terenie SPP jednostki techniczne. Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, to być może jeszcze w tym roku z pochylni „Odra Nowa” zwodowane zostaną kadłuby dwóch takich statków.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-31

1 EUR - 4,6755 1 USD - 4,2934
1 CHF - 4,6856 1 GBP - 5,3107

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin