WARSZAWA: 18:11 | LONDYN 16:11 | NEW YORK 11:11 | TOKIO 01:11

Damen partnerem DFDS przy dużym programie remontowym

Dodano: 21 mar 2016, 9:10

Należąca do holenderskiej grupy stocznia Damen Shiprepair Dunkeruqe pomaga DFDS Seaways, największej morskiej firmie logistycznej północnej Europy, w poważnym programie remontowym i rebrandingowym. Do tej pory pięć statków zostało z sukcesem objętych tym programem. Dwa kolejne znajdują się obecnie w doku naprawczym w Dunkierce, położonym najbliżej głównych tras promowych prowadzących przez Kanał La Manche.
Trzy z należących do DFDS promów klasy D – Dover Seaways, Dunkerque Seaways i Delft Seaways – były zmodernizowane w przeciągu trzech tygodni. Statki te pływają na trasie Dover-Dunkierka.
Wraz ze standardowym procesem napraw w suchym doku, Damen Shiprepair Dunkerque podjęło się szerokiego zakresu prac i wyremontowało napędy, rufy, stery strumieniowe oraz silniki. Przemalowało statki, co wymagało imponujących 11000 metrów kwadratowych farby na każdy z nich. Co więcej, drzwi załadunkowe zostały również objęte naprawą, a System Zarządzania Energią i Kontroli firmy Kongsberg został zaktualizowany, zarówno jeśli chodzi o hardware i software.
Podobny program prac jak w przypadku trzech promów klasy D, DFDS przeprowadził również na dwóch promach zakupionych od byłego operatora operującego na Kanale La Manche, czyli MFL – Côte des Flandres i Côte des Dunes. Wspomniane statki, które opuściły stocznię w lutym, dołączyły do obsługi połączenia Dover-Calais.
Nigel Cureton, menadżer zarządzający flotą na Kanale La Manche w DFDS, wskazał przyczyny wyboru Damen Shprepair Dunkerque dla tak szerokiego programu napraw. Zdecydowała charakterystyka suchego doku, który był na tyle wielki, by pozwolić na przemalowanie statków w szybkim czasie. Ponadto stocznia ta znajdowała się najbliżej docelowej trasy jednostki pomiędzy Francją a Wlk. Brytanią, co dało firmie elastyczność i zapobiegło opóźnieniom na trasie.
Remont pięciu statków został zakończony w bardzo ciasnym terminie. Damen sformowało wspólny zespół projektowy dla tego zadania wraz z właścicielem statków, nadzorując wiele aspektów operacji, począwszy od bezpieczeństwa po logistykę. Stocznia pracowała również blisko z Trimline, firmą odpowiedzialną za remont wnętrz na statkach.
Obecnie w stoczni znajdują się dwa kolejne promy DFDS – są to Calais Seaways i Malo Seaways.
Damen Shiprepair Dunkerque zazwyczaj zatrudnia około 150 ludzi, jednak przy realizacji zamówienia dla DFDS, siła robocza potroiła się. Wszystko po to, by zapewnić klientowi wykonalność projektu w wyznaczonym, krótkim czasie.
02f6133a_8714433651_1065e4a75f_z
Promy24.com