WARSZAWA: 11:19 | LONDYN 09:19 | NEW YORK 04:19 | TOKIO 18:19

Dar Młodzieży wypłynął z portu w Dakarze. Następny przystanek – Kapsztad

Dodano: 22 Lip 2018, 21:48

SV Dar Młodzieży opuścił już port w Dakarze. Niemal trzy dni spędzone w Senegalu były pełne wrażeń, tak dla załogi jak i mieszkańców Dakaru.
Członkowie załogi mieli okazję zwiedzić stolicę Senegalu oraz Muzeum Niewolnictwa. Wzięli udział w spotkaniach z miejscową Polonią, oraz spotkali się z misjonarzami i rozegrali mecz piłki nożnej. Opiekę nad obsadą polskiej fregaty roztoczyła pani Margareta Kassangana, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Senegalu.
Żaglowiec uroczyście przywitała i pożegnała orkiestra armii senegalskiej razem z Oumarem Guèye, ministrem spraw morskich. Uczestnikom było żal opuszczać ten wspaniały port, ale z niecierpliwością wypatrują kolejnego lądu. Tym razem zmierzają do Kapsztadu.
Senegal jest liderem francuskojęzycznej części Afryki Zachodniej i jednym z bardziej demokratycznych, proeuropejskich i dobrze zarządzanych państw Afryki, a ponadto najstabilniejszym krajem w regionie.
Ponadto, Senegal wdraża bardzo ambitny plan „Sénégal émergent”. Może to stanowić okazję do współpracy w zakresie gospodarki morskiej, w tym edukacji i rybołówstwa. Polska udziela Senegalowi znacznej pomocy rozwojowej oraz realizuje projekt budowy szkoły morskiej w Dakarze.

MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin