WARSZAWA: 19:51 | LONDYN 17:51 | NEW YORK 12:51 | TOKIO 02:51

Deszcz nagród dla filmu promującego Polskę

Dodano: 02 lis 2015, 22:13

Przez ostatni rok szwedzki armator promowy Stena Line z powodzeniem pracował nad zwiększeniem atrakcyjności Polski jako celu wakacyjnych podróży Skandynawów. Głównym elementem działań marketingowych w Szwecji był film „Polska Riwiera”. Film był nie tylko skutecznym medium reklamowym, ale też wygrał wiele nagród na festiwalach filmowych. Ostatnio obraz został nominowany do prestiżowej nagrody CIFFT’s (Comité International des Festivals du Film Touristique) międzynarodowego festiwalu „Grand Prix CIFFT 2015”. Laureatów poznamy 10 listopada podczas gali w Wiedniu. Producentem filmu jest polska firma van der Weyden Group.
„Cieszymy się, że razem z polską grupą filmową van der Weyden Group wzbudziliśmy tyle zainteresowania i nasz film został nominowany do nagrody w kategorii Najlepszy Film Turystyczny Roku. Chcieliśmy podkreślić zalety polskiej riwiery, aby zmienić nastawienie Szwedów wobec Polski jako kierunku podróży. Ten obraz był bardzo ważnym elementem w osiągnieciu wyznaczonego celu. Wszystkie miejsca ukazane w filmie zostały osobiście przez nas wybrane.” powiedziała Alexandra Hallgren, Marketing Manager Poland & Latvia w Stena Line, pomysłodawca projektu.
Film pokazuje Polskę inaczej niż wiele dotychczas produkowanych obrazów. Autorzy projektu ukazują Polskę nowoczesną, dynamiczną, pełną życia i pełną atrakcji dla spragnionego rozrywki turysty. „Polska Riwiera” (czyli Trójmiasto i Wybrzeże) w filmie to miejsce modne, barwne, radosne i stylistycznie wysmakowane.
Walka ze stereotypami okazała się skuteczna – między styczniem i sierpniem br. sprzedaż wycieczek do Polski wzrosła o 25% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
„Polska ma wiele do zaoferowania turystom zarówno latem, jak i w pozostałej części roku. W Polsce jest wszystko: od słońca i kąpieli morskich, odnowy biologicznej, wykwintnych restauracji i markowych zakupów po historyczne miasta i interesujące atrakcje turystyczne. Fakt, że w Polsce jest zdecydowanie taniej niż w pozostałych państwach europejskich, jest dodatkowym atutem.” powiedziała Alexandra Hansson Hallgren.
Film „Polska Riwiera” wygrał w tym roku wiele nagród, co zaowocowało nominacją w międzynarodowym konkursie CIFFT’s. Oto lista wyróżnień:
• ITB Berlin – 3 miejsce w kategorii „Region Promotion, International” (miedzynarodowa promocja regionów)
• Riga Tour Film Festival – wyróżnienie w kategorii „Eco Tourism” (eko-turystyka)
• Warsaw Tour Film Festival – nagroda w kategorii „Pixelation – usage of special techniques” (nagroda za użycie specjalnych technik filmowych)
• Sila Fest, Veliko Gradiste, Serbia – The Blue Danube Awards „Special Approach to Tour Film” (nagroda za unikalne podejście do filmu turystycznego)
• Zagreb Tour Film Festival – 3 miejsce w kategorii „Best Film up to 7 minutes” (najlepszy film turystyczny poniżej 7 minut)
• Karlovy Vary Tourfilm – wyróżnienie w kategorii „Promo spot up to 15 min” (film promocyjny poniżej 15 min)
„Stworzyliśmy ten film w bardzo unikalny sposób i jesteśmy zadowoleni z zainteresowana, jakim cieszy się nasze dzieło. Praca ze Stena Line była dla nas przyjemnością, ponieważ mogliśmy wykazać się dużą kreatywnością i nakręcić ten film używając nowatorskich technik.” powiedziała Agnieszka Pająk z van der Weyden Group

Źródło; promy24.com