WARSZAWA: 08:13 | LONDYN 06:13 | NEW YORK 01:13 | TOKIO 15:13

DFDS i duże przedsiębiorstwo motoryzacyjne podpisały ważną umowę

Dodano: 23 maj 2017, 22:05

DFDS podpisało istotną umową ze słynnym koncernem zajmującym się m.in. produkcją pojazdów ciężarowych. Na mocy tego porozumienia produkowane przez szwedzką firmę Scania zespoły elementów pojazdów będą przez duńskiego armatora przewożone pomiędzy Skandynawią a Wielką Brytanią oraz Belgią.
Sygnowany właśnie kontrakt będzie obowiązywał przez dwa lata. Na jego mocy DFDS będzie zajmowało się transportem podwozi wyprodukowanych przez firmę Scania na dwóch trasach – Göteborg – Ghent oraz Göteborg – Immingham. W samym tylko 2017 r. pomiędzy Szwecją a wymienionymi portami w Belgii oraz Wielkiej Brytanii przewiezionych ma zostać w sumie 5 tysięcy podwozi pojazdów ciężarowych oraz autobusów.
„Oczywiście jesteśmy zadowoleni, że udało nam się podpisać ten kontrakt. To pokazuje, że nasza niezawodność i efektywność są wysoko oceniane przez klientów. To pokazuje też, jak istotny jest fakt, że koncentrujemy się jednocześnie na kwestiach dotyczących jakości oraz środowiska, które są kluczowymi czynnikami zarówno dla firmy Scania, jak i DFDS” – powiedział Morgan Olausson z DFDS.
Umowa podpisana przez przewoźnika z firmą Scania, która zdecydowała, że elementy swoich pojazdów pomiędzy fabrykami będzie przewozić właśnie statkami DFDS, będzie miała oczywiście istotny wpływ na wyniki dotyczące wielkości frachtu przewożonego przez operatora promowego.
Scania jest znaną na całym świecie firmą produkującą autobusy, pojazdy ciężarowe czy silniki. Korzenie tego przedsiębiorstwa sięgają 1891 r. Jej produkty rozpoznawalne są na całym świecie. Podobnie jak DFDS, firma kładzie duży nacisk na ideę zrównoważonego rozwoju. Pełne innowacji pojazdy, produkowane przez koncern Scania, wchodzą także w skład nowoczesnej floty pojazdów SKAT Transport.

PromySkat