WARSZAWA: 09:01 | LONDYN 07:01 | NEW YORK 02:01 | TOKIO 16:01

DFDS kontynuuje rebranding swoich promów

Dodano: 11 mar 2016, 9:15

Kolejne promy należące do DFDS przechodzą rebranding. Operator, który odświeżył niedawno swoje logo oraz postawił na ciemnogranatowe barwy, zapowiedział kontynuację tego procesu.
Pierwszymi promami, które pokazały się w nowej oprawie, były w ubiegłym miesiącu jednostki Côte Des Dunes oraz Côte Des Flandres, które niedawno zasiliły flotę armatora, a po przejściu modernizacji zaczęły kursować na trasie Dover-Calais. Wkrótce dołączy do nich statek Calais Seaways, który obsługuje to samo połączenie. Niedawno operator zabrał się też za wprowadzanie zmian na kolejnych promach.
W stoczni Damen w Dunkierce nowe oblicze zyskały właśnie jednostki, które kursują na trasie Dover-Dunkierka. Są to statki: Dover Seaways, Dunkerque Seaways oraz Delft Seaways. Prace trwały zaledwie trzy tygodnie, a postój został wykorzystany na wykonanie dodatkowych działań. Zakres prac, poza przeprowadzeniem przeglądu, obejmował również m.in. remont steru, napędu czy dziobowego i rufowego steru strumieniowego. Na promie Dunkerque Seaways przeprowadzona została dodatkowo modernizacja furty dziobowej.
Odświeżenie barw jednego z największych w Europie operatorów promowych jest niemałym przedsięwzięciem logistycznym. Wprowadzenie zmiany na każdym statku wymaga pokrycia farbą powierzchni o wymiarach ok. 11 tysięcy metrów kwadratowych.
Wszystkie zmiany muszą być dokonane w możliwie najkrótszym czasie. Właśnie dlatego DFDS zdecydował się przeprowadzić prace w stoczni Damen, która znajduje się najbliżej trasy, na której pływają promy, które przeszły rebranding w pierwszej kolejności. Na czas realizowanego przez DFDS programu, zatrudnienie w stoczni Damen zostało zwiększone trzykrotnie.
Obecnie na trasach z Dover do Francji DFDS korzysta z floty sześciu statków. Na liniach tych wykonywane są 54 rejsy dziennie.
1b61b449206bee159b838ef0eb1537ef_M
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin