WARSZAWA: 10:42 | LONDYN 08:42 | NEW YORK 03:42 | TOKIO 17:42

DFDS po 26 latach rozstaje się z Princess Maria

Dodano: 23 lis 2016, 8:44

DFDS przekazał dowodzenie nad promem pasażersko- towarowym Princess Maria liniom promowym Moby Lines, kończąc tym samym ostatnie sześć i pół roku zarządzania statkiem, w którym to czasie pływał on po Bałtyku dla St.Peter Line.
Przemianowany już na Moby Dada, wybudowany w 1981 roku prom opuści zimne wody St. Petersburga na rzecz cieplejszych wód śródziemnomorskich Neapolu we Włoszech jak tylko RINA (włoskie towarzystwo klasyfikacyjne) dokona odpowiednich zmian w rejestrze.
Trzech litewskich inżynierów pozostanie na pokładzie statku, aby pomóc nowej włoskiej załodze zapoznać się z nim.
Jest to ostateczne pożegnanie DFDS-a z promem, który po raz pierwszy został wprowadzony do obsługi trasy Kopenhaga-Helsinborg-Oslo w 1990 roku jako Queen of Scandinavia.
Wyposażony w 1638 łóżek statek został następnie przeniesiony na obsługę trasy Newcastle-Ijmuiden, a później na relację Newcastle-Bergen aż do końca 2008 roku, kiedy zamknięto tą trasę.
Co ciekawe, w momencie zakończenia jego budowy dla Silja Line w 1981 roku był to największy na świecie prom wycieczkowy pod względem możliwości przewozu pasażerów i ładunków oraz ilości dostępnych łóżek.
Po wycofaniu z eksploatacji i okazjonalnym świadczeniu usług hotelowych, wyczarterowany przez St.Peter Line prom uczestniczył w otwarciu relacji St.Petersburg-Helsinki w 2010 roku jako Princess Maria. Statek posiadał litewskich członków załogi na pokładzie i w maszynowni, podczas gdy DFDS zapewniał obsługę technicznej i zarządzanie kwestiami bezpieczeństwa.
Aby zrównoważyć utratę miejsc pracy obsługi statku Princess Maria, armator DFDS oddeleguje litewskie załogi do obsługi dwóch nowych statków typu ro-pax będących obecnie w trakcie budowy w stoczni FSG we Flensburgu, w Niemczech.
0cbc08e9_princess_maria

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-26

1 EUR - 4,6077 1 USD - 4,3485
1 CHF - 4,7657 1 GBP - 5,2980

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin