WARSZAWA: 00:25 | LONDYN 22:25 | NEW YORK 17:25 | TOKIO 07:25

DFDS tradycyjnie zatroszczył się o potrzebujących

Dodano: 20 gru 2016, 6:17

Tradycji stało się zadość. DFDS kolejny już rok zorganizował wigilię dla osób potrzebujących. W tym roku z oferty przygotowanej przez armatora skorzystało ponad 600 osób.
Duńska firma już od lat wykazuje troskę o to, by nikt w tym wyjątkowym, bożonarodzeniowym okresie nie był sam. Realizując tę ideę, w tym roku po raz kolejny firma zorganizowała kolację wigilijną dla bezdomnych i samotnych. Spotkania odbyły się w Oslo oraz Kopenhadze na pokładach statków Crown Seaways i Pearl Seaways.
W stolicy Norwegii z zaproszenia skorzystało 316 potrzebujących, którzy mogli w miłej atmosferze skorzystać z bufetu obfitującego w specjalnie przygotowane na tę okazję potrawy, a także posłuchać świątecznej muzyki. Dla gości przygotowano również upominki. Wśród prezentów znajdowały się: koce, czapki, rękawiczki i ciepłe skarpety.
W podobnej uroczystości w Kopenhadze udział wzięło ok. 300 osób. Potrzebujących na pokład promu Pearl Seaways dostarczały specjalne autobusy. Tutaj również nie zabrakło upominków dla przybyszów.
Armator nie poprzestaje na organizacji bufetów dla bezdomnych na pokładach swoich promów. Angażuje się też w akcje, podczas których zbierane są środki, które pozwalają na zapewnienie ciepłych posiłków tym bezdomnym, którzy nie mogli gościć na statkach.
Była to już siódma bożonarodzeniowa uczta, przygotowana przez przewoźnika. Ich organizacja jest możliwa dzięki współpracy DFDS z lokalnymi organizacjami charytatywnymi.
419462039e6c0e52c639a94a4db17847_m
PromySkat