WARSZAWA: 23:19 | LONDYN 21:19 | NEW YORK 16:19 | TOKIO 06:19

DFDS wciąż boryka się z problemem nielegalnych imigrantów

Dodano: 09 Lis 2018, 8:54

Choć incydenty z udziałem nielegalnych imigrantów nie są nadmiernie eksponowane w głównych serwisach informacyjnych, problem nie zniknął. Jest wręcz odwrotnie. Wiedzą coś o tym przedstawiciele DFDS, a także kierowcy pojazdów ciężarowych.
W Rotterdamie (Vlaardingen), gdzie firma DFDS posiada swój terminal, cały czas rośnie liczba nielegalnych imigrantów, którzy jako pasażerowie na gapę ukrywają się w pojazdach ciężarowych albo pod nimi, by w ten sposób dostać się na pokłady promów.
Wcześniej podobny problem istniał w Hook of Holland, ale w ostatnim czasie nasilenie procederu obserwowane jest przede wszystkim w Vlaardingen, gdzie z każdym rokiem liczba incydentów z udziałem nielegalnych imigrantów wzrasta. W 2016 r. ujawniono 52 przypadki pasażerów na gapę, w 2017 r. było ich już 205, a tylko do września br. – już 350. W celu ograniczenia takich praktyk we wrześniu wzmocniony został tam poziom bezpieczeństwa.
Służby apelują o wzmożoną czujność – szczególnie do kierowców pojazdów ciężarowych. Obecnie nie ma już właściwie dnia bez incydentów tego typu, a nielegalni imigranci starają się wykorzystać każdy moment nieuwagi, by osiągnąć cel.
Podejmowane przez imigrantów próby stanowią poważne zagrożenie dla życia ich samych, ale również dla porządku oraz bezpieczeństwa i zdrowia osób, które wykonują swoje obowiązki.
Wielka Brytania, dokąd usiłuje się dostać większość pasażerów na gapę z Vlaardingen, wciąż należy do głównych celów nielegalnych imigrantów, którzy przebywają na terenie Europy.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-08

1 EUR - 4,5903 1 USD - 3,8665
1 CHF - 4,1416 1 GBP - 5,3478

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin