WARSZAWA: 01:15 | LONDYN 23:15 | NEW YORK 18:15 | TOKIO 08:15

DFDS z dodatkowym promem na Bałtyku. Pomoże w rozładowaniu ruchu w pracowitym okresie

Dodano: 03 Paź 2018, 22:45

DFDS wprowadza dodatkową jednostkę, która będzie obsługiwać ruch na Morzu Bałtyckim. Kolejny prom pomoże w zwiększeniu przepustowości ma dwóch popularnych trasach w gorącym okresie przedświątecznym.
Dodatkowe wsparcie otrzymają trasy z Litwy do Szwecji oraz Niemiec – Kłajpeda-Karlshamn oraz Kłajpeda-Kilonia. Dzięki temu oferowana przestrzeń ładunkowa na tych liniach wzrośnie o 10 procent.
„Czujemy zwiększoną presję z związku z brakiem miejsca na tych promach. Trudno jest się na nie dostać na popularnych trasach, co przekłada się na długie kolejki oczekujących” – powiedział Anders Refsgaard, wiceszef DFDS. „W związku z tym zdecydowaliśmy się wyczarterować dodatkowy statek ro-ro”.
Jednostką, która wspomoże firmę DFDS na wymienionych trasach w tym bardzo intensywnym okresie, będzie Maestro Universe.
Dodatkowa jednostka, która pomoże w rozładowaniu ruchu, została zbudowana w 1986 r. Ma 160 metrów długości oraz 22 metry szerokości. Na swój pokład jest w stanie przyjąć 160 naczep. Statek będzie wykonywał w tygodniu dwa kursy do Szwecji oraz jeden do Niemiec. Dzięki temu DFDS zaoferuje w tygodniu dziewięć rejsów do Niemiec oraz jedenaście do Szwecji.
Oprócz Maestro Universe trasę Kłajpeda-Karlshamn oraz Kłajpeda-Kilonia obsługują również jednostki: Victoria Seaways oraz Regina Seaways (promy do Niemiec), a także Athena Seaways i Optima Seaways (statki obsługujące połączenia do Szwecji). Dodatkowo obie trasy wspomagane są przez prom Patria Seaways.
Nowy statek zacznie kursować od 6 października. Maestro Universe będzie wspomagał armatora przez trzy miesiące.

Promy Skat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-05

1 EUR - 4,5793 1 USD - 3,8393
1 CHF - 4,1313 1 GBP - 5,3056

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin