WARSZAWA: 00:23 | LONDYN 22:23 | NEW YORK 17:23 | TOKIO 07:23

DFDS z dodatkowym promem na trasie Kłajpeda-Karlshamn

Dodano: 08 mar 2016, 9:58

DFDS błyskawicznie reaguje na zwiększone zapotrzebowanie na usługi przewozowe w obszarze Bałtyku i zwiększa liczbę statków, które obsługują połączenia z Kłajpedy.
Decyzja duńskiego armatora to odpowiedź na kłopoty rosyjskich kierowców, którzy w ostatnim czasie, ze względów proceduralnych, mieli problem z poruszaniem się przez Polskę. To spowodowało, że wielu z nich zaczęło poszukiwać alternatywnych sposobów przedostania się do innych regionów Europy. Zamiast tranzytu przez nasz kraj wielu z nich zaczęło wybierać przeprawę promową z Litwy.
DFDS, które oferuje połączenia promowe z Kłajpedy do Kilonii oraz Karlshamn, właśnie zdecydowało się na uruchomienie kolejnego promu na drugiej z wymienionych tras. Trzecią jednostką, która będzie pływać na tej linii, jest Patria Seaways. W ten sposób armator chce zaspokoić zapotrzebowanie, jakie się pojawiły na trasach z litewskiego portu.
Patria Seaways pojawi się na trasie Kłajpeda-Karlshamn-Kłajpeda 1 kwietnia. Będzie na niej wykonywać w sumie cztery kursy tygodniowo (po dwa w każdym kierunku). Szczegółowy plan DFDS zamierza przedstawić w najbliższym czasie.
To jednak nie koniec informacji, jakimi podzielił się przewoźnik.
„Zdecydowaliśmy również o utrzymaniu stałego codziennego połączenia pomiędzy Kłajpedą a Kilonią, które ostatnio testowaliśmy jako efekt pojawienia się dodatkowych pojazdów ciężarowych z Rosji” – powiedział Anders Refsgaard z DFDS.
Na trasie Kłajpeda-Kilonia promy wyruszą każdego dnia o 20:00 (jednocześnie z każdego z portów). Do swoich celów będą docierać następnego dnia o 16:00. Na trasie tej kursują promy Regina Seaways i Athena Seaways. Dzięki wprowadzonym działaniom każdego dnia popularnie połączenie pomiędzy Niemcami a Litwą może obsłużyć dodatkowe 150 pojazdów ciężarowych.
68fd1d661976b9d8b879f7809970f2e8_M
PromySkat