WARSZAWA: 00:38 | LONDYN 22:38 | NEW YORK 17:38 | TOKIO 07:38

DFDS ze świetnymi wynikami w II kwartale

Dodano: 25 sie 2017, 7:53

DFDS to kolejna firma, która pochwaliła się wynikami za II kwartał. Popularny przewoźnik zwiększył w tym okresie wielkość sprzedaży. To duża zasługa wzrostów w zakresie przewożonych przez armatora ładunków.
W II kwartale br. DFDS odnotowało obroty w wysokości 3,7 miliarda koron duńskich (DKK), co oznacza wzrost o blisko 4 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zysk operacyjny przed opodatkowaniem wyniósł 495 milionów DKK, co oznacza wzrost o 11,6 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym (zysk operacyjny przed opodatkowaniem wyniósł wtedy 443 miliony euro).
„Jesteśmy zadowoleni z naszego stabilnego rozwoju oraz z tego, że zmierzamy do poprawy naszego rekordowego osiągnięcia z ubiegłego roku” – powiedział Niels Smedegaard, dyrektor DFDS. „Aktywność w naszej sieci tras oraz ośrodków logistycznych odzwierciedla wzrosty w Europie”.
Firma poinformowała, że obecne prognozy wskazują, że wzrosty będą kontynuowane, również na kluczowym dla DFDS brytyjskim rynku.
Przedsiębiorstwo spodziewa się, że w całym 2017 r. obroty wzrosną o 4 procent, pozwalając na osiągnięcie wskaźnika EBITDA mieszczącego się w przedziale 2,6-2,8 miliarda DKK.
Już wcześniej DFDS poinformował o doskonałych wynikach osiąganych na niektórych trasach. Firma pochwaliła się, że na połączeniach promowych pomiędzy Norwegią, Szwecją, Danią, Holandią, Belgią oraz portami w Wielkiej Brytanii przewiezionych zostało w II kwartale o 6 procent więcej naczep niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Jak zauważyli przedstawiciele DFDS, jest to o tyle pocieszające, że wzrosty mają miejsce, gdy w tle cały czas trwa dyskusja o możliwych następstwach Brexitu.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin