WARSZAWA: 03:39 | LONDYN 01:39 | NEW YORK 20:39 | TOKIO 10:39

DFDS zwiększa przepustowość na popularnej trasie na Bałtyku

Dodano: 09 wrz 2018, 21:54

Firma DFDS zwiększa liczbę rejsów na jednej z popularnych tras. Jak poinformował przewoźnik, promy na trasie Kilonia-Kłajpeda popłyną nie siedem razy, jak to miało miejsce do tej pory, ale osiem razy w tygodniu (w każdym kierunku).
Zmiana weszła w życie z dniem 6 września. Do tej pory połączenie pomiędzy portami w Niemczech oraz na Litwie obsługiwane były przez dwa promy – Victoria Seaways oraz Regina Seaways – dzięki czemu odejścia odbywały się po siedem razy w tygodniu w każdym kierunku. Zwiększenie liczby kursów na tej trasie wymagało od operatora wygospodarowania dodatkowej jednostki. Zdecydowano, że dodatkowy rejs w tygodniu wykonywany będzie przez jednostkę Patria Seaways.
Dodatkowy rejs z Kłajpedy będzie się odbywał w czwartek rano – prom dotrze do Kilonii w piątek ok. 15:00. W przeciwnym kierunku Patria Seaways wyruszy w sobotę o 10:00, by zameldować się w miejscu docelowym w niedzielę w godzinach popołudniowych.
Decyzja przewoźnika podyktowana jest stale rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń towarową na trasie pomiędzy Niemcami a Litwą. Już teraz DFDS przewozi pomiędzy Niemcami a Litwą i Rosją blisko 2 miliony towarów rocznie.
Patria Seaways jest jednostką typu ro-pax. Zbudowany w 1991 r. prom może przyjąć na pokład 200 pasażerów i dysponuje przestrzenią ładunkową o długości 1800 metrów. W trakcie jednego rejsu jest w stanie przewieźć od 100 do 120 pojazdów ciężarowych.
Zwiększenie liczby kursów na popularnej trasie przypada w 25. rocznicę inauguracji połączenia pomiędzy Kłajpedą a Kilonią, które początkowo realizowane były w barwach DFDS Lisco. W najbliższej przyszłości DFDS będzie dalej wzmacniał siatkę swoich połączeń na Bałtyku. Z myślą o obsłudze tras na Bałtyku powstaną też dwa nowe promy dla armatora. Każdy z nich będzie miał linię ładunkową o długości 4500 metrów i będzie mógł przyjąć na pokład 600 pasażerów.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin