WARSZAWA: 11:12 | LONDYN 09:12 | NEW YORK 04:12 | TOKIO 18:12

DHL Global Forwarding Laureatem Godła Best Quality Employer 2016

Dodano: 29 lis 2016, 7:28

DHL Global Forwarding, światowy lider usług spedycji morskiej, lotniczej oraz kolejowej, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, został uhonorowany godłem Best Quality Employer 2016 w konkursie organizowanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Konkurs miał na celu wyłonienie tych pracodawców w Polsce, którzy wyróżniają się rzetelnością pod względem polityki zatrudnienia, rozwiązań pracowniczych i zarządzania zasobami ludzkimi.
Dotychczasowe działania i inicjatywy DHL Global Forwarding w zakresie polityki personalnej spotkały się z dużym uznaniem komisji certyfikującej Krajowego Biura Certyfikacji Krajowej. Szczególną uwagę kapituły zwróciły rozbudowane systemy motywacyjne oraz zasady i metody przeprowadzania awansów pracowniczych. Ponad 90% aktualnych managerów w DHL Global Forwarding to pracownicy, którzy zostali przygotowani przez firmę do awansu i objęcia nowej roli. W ostatnich 12 miesiącach promocję na wyższe stanowiska otrzymało 33 pracowników.
Kapituła konkursu doceniła również prowadzone od wielu lat programy rozwojowe oraz szkolenia w DHL Global Forwarding. Każda nowo zatrudniona osoba, czy obejmująca nowe stanowisko w firmie otrzymuje pakiet szkoleń przygotowujących do nowych obowiązków. Od ponad 10 lat prowadzone są też programy mentoringowe, m.in. unikalna inicjatywa – dwuletnia Akademia Talentów DHL Global Forwarding, której istotą  jest dzielenie się wiedzą wewnątrz organizacji oraz przygotowanie najlepszych pracowników do dalszego rozwoju zawodowego w strukturach firmy.
„Jestem dumny, że kolejny raz doceniono nie tylko nasze usługi, ale również bardzo dobre warunki pracy, rodzinną i przyjazną atmosferę, dzięki której codziennie możemy przyczyniać się do zadowolenia naszych Klientów.” Zaznacza Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding. „Dobrze wiemy, że ludzie są najważniejszą wartością naszej organizacji, dlatego doceniamy ich codzienną pracę. Bez ich zaangażowania nie uzyskalibyśmy tylu wyróżnień i nagród. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój osobisty i zawodowy swoich pracowników. Sprawia to, że w strukturach firmy znajdują się profesjonaliści zaangażowani w prowadzone zadania i cechujący się dużą motywacją do pracy.” Dodaje Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.
Godło Best Quality Employer przyznawane jest firmom, które wyróżniają się ponadprzeciętnymi standardami zarządzania zasobami ludzkimi oraz dbałością o wysoką jakość warunków pracy. Decydującymi aspektami są także stabilność zatrudnienia, system przyznawanych nagród oraz przyjazna atmosfera pracy. Ocena odbywa się na podstawie wypełnionej przez firmy ankiety a także przeprowadzonego audytu.
best-quality-employer-2016