WARSZAWA: 23:29 | LONDYN 21:29 | NEW YORK 16:29 | TOKIO 06:29

Dobre wyniki Stena Line za pierwszy kwartał 2015 r.

Dodano: 19 cze 2015, 8:27

Stena Line odnotowała bardzo dobry wynik finansowy w pierwszym kwartale br. Duża w tym zasługa transakcji przeprowadzonych w ostatnim czasie przez operatora.
Szwedzki koncern poinformował, że w pierwszym kwartale br. osiągnął zysk w wysokości 2,4 miliarda koron szwedzkich. To olbrzymi wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy wskaźnik ten wyniósł 980 tysięcy koron szwedzkich.
Tak dobre wyniki to nie tylko zasługa dobrej postawy przewoźnika, związanej bezpośrednio z działalnością operacyjną, ale też innych działań, mających związek m.in. z optymalizacją floty oraz siatki połączeń.
Firma przypomniała, że tak duży wzrost, który udało się wykazać, to w dużej mierze efekt jednorazowych przychodów. Na początku tego roku firma pozbyła się swoich udziałów w połączeniu Helsingør-Helsingborg (trasa była obsługiwana na mocy umowy Joint Venture zawartej przez Scandlines oraz Stena Line, a udział każdego z podmiotów wynosił 50 procent). To przyniosło firmie dochód w wysokości 1,7 miliarda koron. Dodatkowo w okresie tym firma sprzedała cztery promy ro-ro oraz nieruchomość w Londynie.
Rok do roku wzrosły też przychody firmy. W ciągu pierwszych trzech miesięcy było to 7,9 miliarda koron szwedzkich, podczas gdy w tym samym okresie roku ubiegłego – 6,4 miliarda koron szwedzkich.
Stena Line jest jednym z czołowych operatorów promowych na świecie. Przewoźnik, który oferuje swoje usługi między innymi w krajach skandynawskich, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.
b9ad772005653afce4d4bd46c2efe842_M
Źródło: Stena Line/PromySkat