WARSZAWA: 07:39 | LONDYN 05:39 | NEW YORK 00:39 | TOKIO 14:39

Dostawa kolejnego modułu na Morze Północne

Dodano: 05 cze 2017, 21:48

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył realizację projektu Johan Sverdrup. 3 czerwca statek do przewozu wielkogabarytowych konstrukcji zabrał z EPG ostatni z trzech dużych modułów, jakie firma wykonała na norweskie pole wydobywcze.
Moduł będzie częścią platformy mieszkalnej, która powstaje na Morzu Północnym. Konstrukcja waży około 1000 ton, a jej wymiary wynoszą 55 x 40 m. Gigantyczna konstrukcja została umieszczona na pokładzie statku MERI przy wykorzystaniu metody nasuwania. Łącznie z dwoma modułami, które Energomontaż-Północ Gdynia dostarczył już klientowi w I kwartale tego roku, wszystkie elementy przeznaczone na ten projekt ważą prawie 3000 ton. Moduły zostały wykonane na zlecenie konsorcjum K2JV joint venture Kvaerner Stord i Kellog Brown & Root).
Johan Sverdrup to największy projekt, jaki realizowaliśmy w ostatnich miesiącach – mówi Bartłomiej Kwiatek, kierownik projektu. Udział w tak dużych projektach to dla EPG duży prestiż, a także możliwość współpracy z największymi graczami tej branży – dodaje Pan Bartłomiej Kwiatek.
Pole Johan Sverdrup położone jest na Morzu Północnym, w odległości około 140 km na zachód od Stavanger. Należy do 5 największych pól, jakie kiedykolwiek zostały odkryte na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Wstępne szacunki zakładają, że możliwości produkcyjne pola wynoszą około 550-650 tys. baryłek ropy dziennie, co stanowi około 40% łącznego wydobycia w tym rejonie.
Energomontaż-Północ Gdynia od lat wykonuje różnego rodzaju konstrukcje platform – zarówno mieszkalnych, jak i produkcyjnych – przeznaczonych na morskie pola wydobywcze. Wśród podobnych realizacji firmy można wymienić m.in. moduł mieszkalny na platformę Maersk Guardian, dostarczony do zamawiającego w sierpniu ubiegłego roku.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin