WARSZAWA: 05:41 | LONDYN 03:41 | NEW YORK 22:41 | TOKIO 12:41

Dramatyczne chwile we włoskim porcie. Doszło do kolizji dwóch promów

Dodano: 27 sty 2019, 21:14

Do poważnego incydentu doszło 24.01. w godzinach porannych w porcie Olbia. Miała tam miejsce kolizja dwóch wielkich promów – należących do firm Grimaldi Lines i Tirrenia.
Władze włoskiego portu ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia, które miało miejsce w czwartek w jednym z portów na Sardynii. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do kontaktu pomiędzy dwoma statkami doszło w wyniku silnego podmuchu wiatru. W czasie, gdy doszło do kolizji, panowały bardzo złe warunki atmosferyczne.
Uderzenie miało miejsce w chwili, gdy należący do Grimaldi Lines prom Cruise Bonaria podejmował w trudnych warunkach próbę wyjścia z portu z asystą holowniczą. Statek miał wyruszyć w kierunku Livorno. W tym samym czasie pływający w barwach Tirrenia prom Athara był przycumowany przy nabrzeżu. Statek w godzinach wieczornych miał wypłynąć do Genui.
Przeprowadzone po zdarzeniu oględziny wykazały, że prom Cruise Bonaria wyszedł z całej sytuacji niemal bez szwanku i mógł kontynuować rejs w kierunku Livorno. Nieco gorzej wyglądała sytuacja w przypadku statku należącego do firmy Tirrenia, na którym konieczne było przeprowadzenie prac naprawczych (ucierpiał mostek kapitański, konieczna była też wymiana szyb). Ale i tu z problemem uporano się błyskawicznie, dzięki czemu z niewielkim opóźnieniem mógł on wyruszyć rejs do Genui.
Uszkodzony w czasie kolizji prom Athara to znana na Morzu Śródziemnym jednostka. Wyróżnia się ona niezwykłym malowaniem. Jej kadłub (statek ma aż 214 metrów długości) zdobi bowiem gigantyczna podobizna Supermana.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin